En iyi uçuş takip uygulamaları

iPhone ve Android telefonlar için bu uçuş takip uygulamalarıyla uçuşunuzu kontrol altında tutun ve istediğiniz uçuşu izleyin.

Sürekli uçakla seyahat edenlerdenseniz, uçuşlarınızı, takvimlerinizi doğru yönetmenin ve hatta bir sonraki uçuşunuzun kalkış ve varışıyla ilgili her şeyi detaylıca bilmenin önemini bilirsiniz. Şans eseri, iPhone ve Android telefonlar için uçuş izleme uygulamaları, uçuşunuzu takip etmek için harika bir alternatif. Bu nedenle, bir sonraki iş seyahatinizi veya tatilinizi planlıyorsanız, aşağıda sunduğumuz seçeneklere bir göz atmalısınız.

Elbette App Store’da ve Play Store’da arama yaptığınızda, her biri az ya da çok çekici olabilecek kendi stiline ve işlevlerine sahip yüzlerce uçak uçuş takip uygulaması bulacaksınız. Her halükarda, sizin için hazırladığımız aşağıdaki listede işlevleri, kullanım kolaylıkları, uyumlulukları ve hepsinden önemlisi tamamen ücretsiz olmaları nedeniyle en alakalı olduğunu düşündüklerimiz yer alacaktır.

mi Flight Radar

mi Flight Radar

mi Flight Radar, telefonunuzu bir uçuş radarına dönüştürebileceğiniz eksiksiz ve çok yönlü bir uygulamadır. En göze çarpan özellikleri arasında, yalnızca etrafınızdaki gökyüzünü işaret ederek veya dünyanın herhangi bir yerini seçerek telefonu bir hava trafik radarına ve uçuş takipçisine dönüştürme olasılığını buluyoruz. Artırılmış gerçeklik sayesinde çağrı işareti üzerinden uçağı tanımlayabiliyor. Ayrıca dünyadaki tüm uçuşlara detaylı olarak erişebilir ve uçuş numarasını, havayolunu, uçak tipini, kalkış ve varış havalimanını, rakımı, hızı ve çok daha fazlasını öğrenebilirsiniz. Hepsinden iyisi, tamamen ücretsizdir.

Flight tracker

Flight tracker

Dünyanın dört bir yanındaki uçuşları takip etmek için bir başka mükemmel uygulama da ‎Flight tracker. Bu araçla, doğrudan telefonunuzdan istediğiniz yerde ve istediğiniz zaman dünyadaki uçakların hareketini gerçek zamanlı olarak görebileceksiniz. Bu uygulama, uçuşun tüm ayrıntılarını rota, tahmini varış zamanı, gerçek kalkış zamanı, uçak tipi, hız ve sadece bir dokunuşla daha fazlasını gösterir. Bununla birlikte, bu uygulamanın en ilginç yanı, uçuşları diğerlerinin yanı sıra havayolu, uçak, irtifa, hız gibi farklı parametrelere göre filtreleyebilmeniz ve böylece herhangi bir uçuş hakkında daha doğru bir perspektife sahip olmanızdır.

Flightradar24

Flightradar24

150’den fazla ülkede havacılık profesyonelleri ve meraklıları tarafından en çok tercih edilen havayolu uçuş takip uygulamalarından biri olan ‎Flightradar24, telefonunuzdan eksik olamayacak çok eksiksiz ve çok yönlü bir araçtır. Uçağın bir fotoğrafı da dahil olmak üzere ayrıntılı bilgilerle devam eden uçuşları belirlemenize, pilotun gördüklerini 3 boyutlu bir perspektiften elde etmenize ve tüm seyahati gerçek zamanlı olarak izlemenize olanak tanır. Bunlar da yetmezmiş gibi, uçuşları şirkete, uçağa, rakıma, hıza ve daha fazlasına göre filtreleyebilir, bireysel uçuşları arayabilir, uçuş geçmişine, havaalanı bilgilerine ve çok daha fazlasına ücretsiz olarak erişebilirsiniz. Ve bu uygulamanın sunduğu her şeye erişmek istiyorsanız, aylık abonelik ve her ihtiyaca yönelik farklı planlar içeren premium sürümünü seçebilirsiniz.

The Flight Tracker

The Flight Tracker

Adından da anlaşılacağı gibi Flight Tracker, uçuşları güvenilir ve doğru bir şekilde izlemek için en iyi uygulamalardan biridir. İhtiyacınız olan tüm bilgilere anında erişin ve uçuş, havayolu ve havaalanı hakkında her şeyi basit bir dokunuşla öğrenin. Kalkışlar ve varışlar hakkında ayrıntılı bilgiler, gerçek zamanlı güncellemeler, ayrıntılı uçak, havaalanı ve havayolu bilgileri, hava koşulları ve daha fazlasını içeren, okunması kolay bir uçuş ekranına erişin. Ancak asıl farklı yönü, seyahatlerinizi oluşturabilmeniz, notlar ekleyebilmeniz, seyahat belgelerini kolayca yükleyebilmeniz ve hatta uçuş bilgilerinizi e-posta ve daha birçok seçenekle paylaşabilmenizdir.

Planes Live

Planes Live

Son olarak, ‎Planes Live, cep telefonunuzdan gerçek zamanlı olarak dünyanın her yerinden uçakları izleyebileceğiniz tamamen ücretsiz, kullanımı kolay ve basit bir araçtır. Uçuş tarifesindeki değişiklikler, uçağın özellikleri ve fotoğraflarından, rota ve tarifesine kadar uçuşlar hakkında detaylı bilgiler hakkında bildirimler alın; yanı sıra kesin kalkış ve varış saatleri, havaalanı saat dilimi, yerel saat, konum ve hava tahmini gibi bilgilere erişin. Hala daha fazla seçenek ve özellik istiyorsanız, premium sürümüne katılabilir ve sınırsız sayıda uyarı, terminal bilgisi, faturalama, kapı ve bagaj vb.’nin keyfini çıkarabilirsiniz.