Kartal’ın nüfusu 750 bini geçecek

Kartal’da D-100’ün etrafı, Esentepe, Cevizli, Soğanlık, Hürriyet ve Topselvi Kumcular bölgesi, rezerv konut alanı olarak görüldüğü öğrenildi. Bakanlık tarafından TOKİ ile beraber çok sayıda konut projesi üretileceği öğrenildi.

Kartal’da kat sınırı artışı ile birlikte Kartal’daki kentsel dönüşüm süreci de tamamlandığında 750 bine yakın kişinin yaşayabileceği kadar bağımsız birim ve konut stoku elde edilmesi bekleniyor.

Kartal’da nüfusu artışı yaşanacak

Kartal’ın Esentepe Mahallesi’nde D-100’e komşu olan eski taş ocağı bölgesindeki göl alanda Kartal Millet Bahçesi yapılması planlanıyor.

kartal-konut-rezerv-alani
Kartal'da konut alanına dönüştürülecek olan boş arsalar ve eski sanayi bölgeleri
Fotoğraf lisansı: Maxar Technologies / Kartal 24

Kartal Millet Bahçesinin etrafında çok büyük binalar yapılacak. TOKİ konutları ile beraber çok fazla bağımsız birim ve konut stoku ortaya çıkacak. Projeler tamamlandığında Kartal’ın nüfusu artacak.

Kartal’ın nüfusu daha da artacak

Kartal’ın nüfusu halihazırda 480 bini geçmiş durumda. Kartal’da bütün mekanlar adeta dolup taşıyor. Kafelerde oturacak ve sahilde oturacak yer bulmak imkansız hale gelmiş durumda. Hafta sonu ve yazın akşam saatlerinde sahilde 3 şerit otopark meydana geliyor.

Kartal’da çok küçük bir alanda çok fazla insan yaşıyor. Bu nedenle metrekare başına düşen insan sayısı dünya ortalamasına göre oldukça fazla. Peki ya bu günler iyi günlerse? Kartal’da nüfusun 750 bini geçmesi bekleniyor.