iPhone’da fotoğrafın arka planı silme

Bir fotoğrafın arka planını iPhone'unuzdan kaldırmak çok basittir, bir uygulama indirmenize bile gerek yoktur.

Pek çok durumda, farklı nedenlerle bir fotoğraftan arka planı kaldırmak ve bir nesneyi veya bir kişiyi ayırmak isteyeceksiniz. Ve bu, farklı uygulamalar sayesinde uzun zamandır avucumuzun içinden mümkün olan bir şey. Ancak iOS 16’dan bu yana iPhone, bir özneyi bir fotoğrafın arka planından saniyeler içinde ayırabiliyor.

Apple, iOS’ta yapay zekayı büyük ölçüde geliştirdi ve artık bir fotoğrafın öğelerini çok hassas bir şekilde ayırabiliyor. Ve en iyi yanı, bu işleve farklı uygulamalardan erişebilmenizdir, neredeyse her yerden erişebiliriz.

iPhone’unuzla bir fotoğrafın arka planından bir nesneyi ayırın

Bir nesneyi veya bir kişiyi iPhone’unuzdan arka plandan ayırmak için herhangi bir uygulama yüklemeniz gerekmez, çünkü iOS 16’dan itibaren Apple işletim sistemi bunu saniyeler içinde yapmak için yerel bir işlev içerir. İzlemeniz gereken adımlar şunlardır:

  1. Bunu farklı uygulamalardan yapabilmenize rağmen, Fotoğraflar’a girmenizi öneririz.
  2. Arka planını kaldırmak istediğiniz fotoğrafı seçin, özne veya nesneler ön planda göründüğünde çok iyi çalışır.
  3. Arka plandan ayırmak istediğiniz nesne veya kişiyi basılı tutun.
  4. Nesneyi ve Kopyala ve Paylaş… düğmelerini çevreleyen bir çizgi belirecektir.
  5. Paylaş üzerine dokunun.
  6. Aşağı kaydırın ve Resmi Kaydet’e dokunun.
  7. Son fotoğraflarınıza gidin ve resmin arka plandan ayrıldığını göreceksiniz.
iphone-fotoarka-plan-kaldirma
Fotoğraf lisansı: Kartal 24
iphone-fotoarka-plan-kaldirma-2
Fotoğraf lisansı: Kartal 24

Ayrıca görüntüyü istediğiniz kişiyle çıkartma olarak paylaşabilir veya nesneyi veya kişiyi kopyalayıp diğer uygulamalara yapıştırabilirsiniz.

Bu özellikle ilgili en iyi şey, arka planı olmayan görüntüyü ister fotoğraf düzenleme uygulaması ister sosyal medya uygulaması olsun, başka herhangi bir uygulamayla daha sonra paylaşabilmenizdir. Aslında, çıkartma oluşturmanın ve bunları WhatsApp aracılığıyla göndermenin en iyi yollarından biridir. Basitçe Paylaş seçeneklerinde, WhatsApp’ı ve fotoğrafı arka plan olmadan göndereceğiniz sohbeti seçin.

Bu özellikle ilgili en iyi şey, zaman içinde ve art arda gelen iOS güncellemeleriyle gelişecek olmasıdır. Kullanmak için iPhone’unuzda en az iOS 16 yüklü olması gerekir.