WhatsApp’ta birinin fotoğrafını görememek

WhatsApp'ta bir kişinin fotoğrafını görememenin tek nedeni engellenmek değil!

WhatsApp’ta bir kişinin fotoğrafını göremediğimiz zaman, bunun tek bir nedeni olduğuna inanma eğilimindeyiz. Ve bu doğru değil. Bu görüntülerin sohbetimizde bulunmamasının en az beş nedeni vardır ve bunun her zaman diğerinin bizimle iletişim kurmayı reddetmesi ile ilgisi yoktur.

WhatsApp’ta iletişim kurduğumuz çoğu kişinin fotoğrafını görmek, sohbet etme ritüelinin bir parçasıdır. Bununla birlikte, çoğumuz en iyi yüzümüzü göstermek ve hatta daha fazla seçenek sunan WhatsApp topluluklarından bazı ek fotoğraflar paylaşmak isterken, diğerleri farklı nedenlerle bu “gereklilik” de dahil olmak üzere paylaştıkları bilgileri sınırlamayı tercih ediyor.

WhatsApp’ta birinin fotoğrafını neden göremiyorum? Aşağıda, kişinizin profil fotoğrafını görememenizin beş nedenini ve gerekirse bunlardan bazılarını kendiniz seçebilmeniz için gerekli adımları paylaşıyoruz.

1. Kullanıcı, WhatsApp profil fotoğrafını sildi

WhatsApp’ta bir kişinin profil fotoğrafını artık göremiyorsanız, muhtemelen WhatsApp ayarlarından profil fotoğrafını silmiştir.

2. Kişiniz profil resmi görünürlüğünü ‘Kimse’ olarak ayarladı

Başka bir seçenek de, kişinin profil fotoğrafının gizliliğini “Kimse” olarak ayarlamış olmasıdır, böylece kişilerinden hiçbiri ona erişemez. Bu seçeneğe WhatsApp Ayarları > Gizlilik > Profil fotoğrafı > Hiçkimse‘den erişilebilir.

3. Kişi listesinin bir parçası değilsiniz

Birçok kullanıcı, profil resmi gizliliğini yalnızca kişiler olarak ayarlar. Sonuç olarak, yalnızca iPhone veya Android telefonunuzdaki kişi listesine eklenmiş kişiler WhatsApp profil resminizi görebilir.

Bu kişinin fotoğrafını önceden görebildiyseniz ve artık göremiyorsanız, kişiniz sizi Kişiler uygulamasından kaldırmış olabilir. İşte bu yüzden WhatsApp artık size profil resmini göstermiyor.

4. Engellendiniz

WhatsApp’ta profil resmi görememenin en bariz nedeni budur. Gitmeyen bir mesaj göndermeye çalışırken kontrol etmenin en kolay nedenlerinden biri olmasına rağmen, WhatsApp’ta bir kişiyi engellemek için WhatsApp Ayarları > Gizlilik > Engellendi > Yeni ekle‘ye gidin ve kişiyi seçin.

Buna ek olarak, sohbet ekranının üst kısmından kişinin adına veya cep telefonu numarasına da dokunabilir ve Adı/numarayı engelle’ye basabilirsiniz.

5. Kişiniz WhatsApp hesabını sildi

En popüler sebep olmasa da, her zaman bir olasılıktır. Bir WhatsApp hesabını silmek için WhatsApp Ayarları > Hesap > Hesabımı sil seçeneğine gidin.

Yıllar içinde WhatsApp, yalnızca profilde değil, sohbette de fotoğraflarımızı kimlerin görebileceğini sınırlama yeteneği gibi, tam olarak yabancılarla paylaştığımız bilgileri sınırlamak için tasarlanmış gizliliğe odaklanan özellikler yayınladı.