Şifreli mesaj nasıl yazılır? Şifreli mesajlaşma uygulamaları

Mobil cihazlarımızdaki güvenlik ve gizlilik, özellikle iletişim söz konusu olduğunda çok önemlidir. Şans eseri, şifreli mesajlaşma uygulamaları sizi her zaman güvende tutacaktır.

Mobil görüşmelerinizde maksimum güvenlik ve mahremiyetin tadını çıkarmak istiyorsanız, doğru uygulamalara sahip olmanız çok önemlidir. Bunu yapmak için, en katı şifreleme ve güvenlik protokollerini garanti eden uçtan uca bir şifreleme sistemine sahip popüler platformları seçmek yeterlidir.

Neyse ki, herhangi birinin konuşmalarınıza ve dosyalarınıza herhangi bir koşulda erişmesini engelleyebilecek şifreli mesajlar göndermek için çok çeşitli uygulamalar var. İşte Google Play Store ve Apple App Store’daki en popüler ve en çok tanınanlardan bazıları. WhatsApp, Telegram veya Signal gibi en iyi bilinenlerden çok popüler olmayan ancak son derece güvenli bazılarına kadar, şifreli mesajları paylaşmak için bu uygulamaların her biri hakkında size daha fazla bilgi vereceğiz.

Vanish

Vanish

iPhone’dan ve Android telefondan şifreli mesajlar gönderen ilk uygulamamız, ana özelliği alıcı tarafından görüldükten sonra otomatik olarak kendi kendini yok eden fotoğraflar göndermek olan bir uygulama olan Vanish’tir. Başkalarının fotoğraflarınızı görmesi veya paylaşması sizi endişelendiriyorsa, burada endişelenmenize gerek yok. Tamamen ücretsizdir ve ayrıca konuşmalarınızda şifreli sohbetler, maksimum güvenlik ve mahremiyete sahip olmanızı sağlar.

Signal

Signal

Güvenlik ve gizlilik arayan kişiler için en popüler uygulamalardan biri Signal’dir. Mesaj gönderip alın, yüksek kaliteli sesli veya görüntülü aramalar yapın ve dosyaları herkesle anında gizli bir şekilde paylaşın. Uçtan uca şifreleme sistemine sahip ve kayıt olmak için daha fazla veri gerektirmeyen açık kaynaklı bir platformdur, güvenli ve özel olarak iletişim kurmak için yalnızca telefon numaranıza ve takma adınıza ihtiyacınız vardır.

‎Safe Message

Send Safe Message

‎Safe Message, görüntülendiğinde kendi kendini imha eden özel mesajlar göndermek için favori anlık mesajlaşma platformunuzu tamamlayan bir uygulamadır. Alıcının herhangi bir şey yüklemesine gerek yoktur, Safe Message tüm işi sizin yerinize yapar. WhatsApp, Messenger, e-posta, SMS, iMessage, Skype, Line ve daha birçok uygulama ile tamamen ücretsiz olarak uyumludur. Platformları değiştirmeden mesajlarınıza ekstra güvenlik ve gizlilik eklemek istiyorsanız, bu mükemmel bir seçenektir.

Threema

Threema

Threema, dünyanın en çok satan güvenli mesajlaşma hizmetidir ve bu bir tesadüf değildir. Bu uygulama, hizmetten anonim olarak yararlanmanıza izin verir, böylece verileriniz asla bilgisayar korsanları, şirketler veya devlet kurumları tarafından kullanılamaz. Bu açık kaynaklı uygulama, sizi her zaman güvende tutmak için en güçlü uçtan uca şifreleme ile mesajlar, dosyalar göndermenize, görüntülü ve sesli aramalar yapmanıza veya gruplara katılmanıza olanak tanır.

Telegram

Telegram Messenger

Telegram, dünyada milyonlarca insan tarafından en çok sevilen ve kullanılan Android’den ve iPhone’dan şifreli mesaj göndermek için kullanılan uygulamalardan biridir. Tüm verilerinin cihazınızdan değil buluttan yönetilmesi sayesinde harika bir güvenlik ve gizlilik sistemine sahiptir. Beklendiği gibi, aynı anda en yüksek güvenlik ve gizlilikle mesaj ve dosya gönderebilir, sesli ve görüntülü arama yapabilir, binlerce kullanıcıyla grup veya kanal oluşturabilirsiniz. Günümüzün en önemli anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olması tesadüf değil.

Kriptos

Kriptos

Kriptos, o kadar iyi bilinmese de gizliliği ve güvenliği bir sonraki seviyeye taşıyor. Burada kişisel, finansal, telefon numarası veya iletişim defteri bilgileriniz olmayacak, her şey takma adınız üzerinden yönetiliyor. Size Kriptos’un neler yapabileceği hakkında daha iyi bir fikir vermek için, metin kopyalayıp yapıştıramaz veya dosya indiremezsiniz. Aslında, bir kullanıcı anında ekran görüntüsü alırsa bir bildirim alırsınız, mesajları veya görüntüleri alamaz veya herhangi bir şeyi iletemezsiniz, çünkü her şey 30 saniye veya daha kısa sürede kendi kendini yok eder.

Status

Status

‎Status, özel bir mesajlaşma uygulaması, güvenli bir kripto cüzdanı ve Ethereum tarayıcısı ile Web3 DApp’lerin birleşimidir. Sonuç, arkadaşlarınızla sohbet etmek veya bir toplulukla risk almadan etkileşim kurmak için güçlü ve güvenli bir iletişim aracıdır. Uçtan uca şifreleme ve herkes için varsayılan gizlilik ile aracılar olmadan 1-1 sohbetler, herkese açık ve özel gruplar oluşturabilirsiniz. Ek olarak, kripto para cüzdanınızla ETH, SNT, DAI veya NFT gibi para birimlerinde ve çok daha fazlasında ödeme yapabilirsiniz.

WhatsApp

WhatsApp Messenger

Dünyada Android’den ve iPhone’dan şifreli mesajlar göndermek için en iyi uygulamalardan biri olan WhatsApp hakkında size biraz daha bilgi verebiliriz. Hızlı, konforlu, kullanımı kolay, güvenli ve gizli, milyonlarca kişi ve şirket için ana iletişim aracıdır. Herhangi bir cihazdan anında uçtan uca şifreleme ile mesaj gönderip alın, dosya paylaşın, genel ve özel gruplara katılın, sesli ve görüntülü aramalar yapın ve çok daha fazlasını yapın. Ayrıca tamamen ücretsizdir.

Paranoia Text Encryption PRO

Paranoia Text Encryption PRO

‎Paranoia Text Encryption PRO, SMS’leriniz, e-postalarınız, sosyal ağlardan gelen mesajlarınız, notlarınız ve genel olarak herhangi bir metinle uyumlu, Android ve iOS’ta metin şifrelemeye yönelik evrensel bir uygulamadır. Gerçek güvenlik sağlayabilen güçlü şifreleme algoritmalarına sahiptir, sadece istediğiniz uygulamadan herhangi bir metni kopyalamanız veya daha sonra kullanmak üzere kaydetmeniz yeterlidir, anında şifrelenecektir. Ek olarak, bir JPG görüntüsünün içindeki metni gizlemek için steganografi ve çok daha fazlasını sunar.