Dikey video editleme uygulamaları

TikTok veya Instagram Reels gibi uygulamalar sayesinde dikey formattaki videolar büyük önem kazandı. Bu uygulamalardan herhangi biri için içerik oluştururken, kullanıcılar mümkün olan en iyi kalitede videolar elde etmek isterler. Bu, çoğu durumda bir video düzenleyicinin kullanılmasını gerektiren bir şeydir. Daha iyi bir nihai sonuç için dikey video düzenleyicileri kullanabiliriz.

Bahsedilen uygulamalardan herhangi birine video yükleyecekseniz, kullanmaya değer bir dizi dikey video düzenleyici vardır. Bu şekilde bu videolarla mümkün olan en iyi sonucu elde edebilirsiniz.

CapCut

CapCut

Dikey video uygulamalarında da kullanabileceğimiz, piyasadaki en iyi video editörlerinden biri olarak kabul edilen, çoğu kişiye kesinlikle tanıdık gelecek bir adla başlıyoruz. CapCut ücretsiz bir düzenleyicidir, onu kullanırken çok büyük önem taşıyan bir ayrıntıdır. Ayrıca, her tür video ve içerikle çalışacaktır. Video düzenleme konusunda bizlere birçok seçenek sunan yapay zeka tabanlı bir editördür. Arka planları kaldırın, otomatik olarak altyazı oluşturun, videonun boyutunu değiştirin, müzik, çıkartmalar veya filtreler gibi kaynaklar ve çok daha fazlasını ekleyin.

VivaVideo

VivaVideo

Doğrudan telefonunuzda kullanabileceğiniz dikey bir video düzenleyici arıyorsanız, VivaVideo, Android ve iOS’ta çok popüler bir seçenektir. Bu, iki sürümü (ücretsiz ve ücretli) olan bir düzenleyicidir, ancak birçok özelliği ücretli sürümle sınırlıdır. Buna rağmen fonksiyonlar açısından oldukça eksiksiz bir uygulama ve kullanımı rahat bir tasarımla sunuluyor. Bu düzenleyici, diğer birçok işlevin yanı sıra videolara özel efektler eklememize, videolar arasında geçiş yapmak için geçişler sunmamıza, aynı klipte birkaç videoyu birleştirmemize ve hatta kendi müziğinizi yüklememize olanak tanır.

FlexClip

FlexClip

Bu, diğerlerinin yanı sıra TikTok, Instagram Reels veya YouTube Shorts gibi uygulamalar için dikey videolar oluşturmak ve düzenlemek için bilgisayarda kullanabileceğimiz başka bir düzenleyicidir. FlexClip‘in anahtarlarından biri, onu videonun oluşturulmasından tüm süreç boyunca kullanabilmemizdir. İçeriğine veya amacına göre videolar oluşturmamıza izin veren geniş bir şablon yelpazesine sahiptir. Bu düzenleyici, istenen sonucu elde etmek için bize geniş bir araç yelpazesi sunar. Kırpma, filtre ekleme, müzik, efekt veya filigran eklemeden, videoları uygulamalara yüklemek için sıkıştırmaya veya birkaç videoyu tek bir videoda birleştirmeye kadar.

InShot

InShot

InShot, Android kullanıcıları arasında TikTok gibi uygulamalar için en popüler video düzenleyicilerden biridir. Bu, ek işlevlere sahip premium bir sürümü olmasına rağmen, para ödemek zorunda kalmadan kullanabileceğimiz bir editördür. Ücretsiz sürümü, videoları TikTok gibi uygulamalara yüklemeye hazır hale getirmek için ihtiyacımız olan her şeyi bize veriyor. Gerçekten basit bir tasarıma sahiptir, ancak bu, birkaç işlevi olduğu anlamına gelmez. Editör bize videoları kırpma, filtre ekleme, özel efektler ekleme, parlaklığı ayarlama, arka plan bulanıklığı, doygunluk, kontrast, ses çıkarabilme, geçişler ekleme veya videoları birleştirme gibi işlevler veriyor.

Adobe Premiere Rush

Adobe Premiere Rush

Adobe’nin içerik oluştururken kullanabileceğimiz birçok aracı var, videolar da dahil. Bu uygulama, TikTok veya Instagram gibi uygulamalara yüklemek istediğimiz videoları düzenlememizi sağlayacak. Bu sayede videonun sosyal ağlar için hazır hale gelmesi için gerekli düzenleme görevlerini gerçekleştirebilirsiniz. Adobe Premiere Rush: Video, gerçekten sezgisel bir tasarıma sahip, kullanımı kolay bir uygulamadır ve Adobe’de her zaman olduğu gibi çok sayıda kullanılabilir işlevi vardır. Videonun yönünü değiştirebilir, kırpabilir, geçişler ekleyebilir, renk verebilir, hızını değiştirebilir, müzik veya ses ekleyebilir, videoları bir ve daha fazlasını birleştirebiliriz.

Magisto

Magisto

TikTok veya Instagram gibi uygulamalara yükleyeceğimiz dikey videoları düzenlemek için Android telefonlarda kullanabileceğimiz bir diğer editör ise Magisto. Bu uygulama, fotoğrafları sosyal ağlarımıza yükleyeceğimiz kliplere dönüştürmemize bile izin veriyor. En temel düzenleme görevlerini gerçekleştirmek için ihtiyacımız olan tüm araçlara sahiptir. Bu biraz daha basit bir editör, ancak iyi çalışıyor. Fotoğrafları veya videoları kırpmamıza, yönlerini değiştirerek bu şekilde dikey hale getirmemize izin verecek. Ayrıca filtreler, özel efektler, grafikler veya müzik gibi öğeler eklememize olanak tanır.