Kartal’a 2. millet bahçesi geliyor

Kartal’a yapılacak 2. millet bahçesinin yeri belli oldu. Kartal’da taş ocaklarında yapımı devam eden Kartal Millet Bahçesi henüz tamamlanmamışken 2. millet bahçesinin müjdesi geldi.

AK Parti’den İstanbul 1. bölge milletvekili adayı olan dönemin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, seçim çevresi olan Kartal’da seçim çalışmaları kapsamında açıklama yaptı.

Kartal Orhantepe millet bahçesi

Kartal’da millet bahçesinin çok istendiğini belirten Bakan Kurum, Kartallılara bir değil iki millet bahçesi müjdesi birden verdi. Halihazırda taş ocakları mevkiindeki göl alanında millet bahçesi yapımının devam ettiğini belirten Kurum, Kartal’a ikinci millet bahçesinin Cevizli Tekel arazisinde yapılacağı müjdesini verdi.

Kurum’un açıklamaları şu şekilde:

– Millet bahçemizle ilgili bu alana ilişkin milletimizin talebi var. Burayı biz sizden tahsisini alıyoruz ve millet bahçesini yaparak vatandaşımıza teslim ediyor olacağız.

– Millet Bahçesi talebi için de adımımızı atıyoruz. Diğer millet bahçemizi de İstanbul’da örneği yok, dünyada da örneği yok. Kartal’daki taşocağının olduğu yeri de millet bahçesi yapıyoruz. İnşası devam ediyor. Emlak Konut Genel Müdürlüğümüz yapıyor. Orada bir gölet olacak. Burada çocuklarımızın güvenle, huzurla gölete nazır dinlenebileceği bir alanları inşa ediyoruz. Orası bir cazibe merkezi olacak.

– Gelelim Orhantepe Mahallesi’ne. Eski Tekel arazisinin olduğu yerde. Bakanlığımızla da konuştuk. Bu alana ilişkin milletimizin millet bahçesi talebi var. Millet bahçesi yapımı için biz sizden buranın tahsisini alıyoruz. Onlar da makuldür dediler. İnşallah oraya da millet bahçesi yapacağız.

Kurum ayrıca Kordonboyu Mahallesi’ndeki Etap 1 ve Etap 2 planlarını onayladıklarını açıkladı.