iPad’e Instagram nasıl yüklenir?

Eğer ihtiyacınız varsa Instagram'ı App Store'a ihtiyaç duymadan iPad'e indirebilirsiniz.

Şimdiye kadar olmayan bir şey, en azından iPhone’da AppStore’dan indirilen Instagram uygulamasının iPad’de olması. Bu kadar popüler bir uygulamanın bir tablet için piyasaya sürülmemiş olması oldukça garip görünüyor, bu nedenle kullanıcıların fotoğraflarını veya kişilerinin hikayelerini kontrol etmek için tarayıcıyı kullanmaları gerekiyor.

Ancak bu, en azından geçici olarak çözülmüş görünüyor, çünkü resmi olarak ve uygulama mağazasını kullanmadan iPad’de Instagram’a sahip olmak mümkün. Nasıl yapılacağını bilmek ister misin?

Öncelikle web uygulamaları nedir?

Web uygulamaları, kullanıcılar cihazlarını jailbreak yaptığında oldukça yaygındı. Doğrudan tarayıcıdan ve resmi Apple uygulama mağazasını kullanmaya gerek kalmadan indirildi.

Diğer bir deyişle, uygulamanın yerel bir sürümünü yüklemek gerekli değildir, ancak uygulamalar genellikle resmi olduğu için tüm işlevlerin kullanılabilmesi avantajı ile gelir. Aslında, simgeyi indirmişsiniz gibi göreceksiniz.

Elbette Face ID veya Touch ID gibi fonksiyonları, uygulama içindeki ödemeleri ve hatta Bluetooth’u kullanamayabilirsiniz gibi çok önemli dezavantajları da var.

Instagram’ı iPad’ime nasıl eklerim?

Bilmeniz gereken ilk şey, bir tarayıcıdan uygulama indirebilmek için iOS 11.3 veya üstüne ihtiyacınız olduğudur. Ayrıca bu işlemin Safari’den yapılması gerekiyor ve şu şekilde yapılıyor:

  1. Safari’nizi iPad’de açın.
  2. Tarayıcıda Instagram web sitesini ziyaret edin
  3. Şimdi oklu kutu simgesi olan ‘Paylaş’ seçeneğini seçin.
  4. Ardından ‘ana ekrana ekle’ seçeneğini seçin.
  5. Bu durumda ‘Instagram’ olan uygulamanın adını yazın.
  6. Ve hazır! Uygulama simgesi ana ekranınızda görünecektir.
  7. Bu arada, uygulamayı silmek isterseniz, bu bir uygulamaya benzer şekilde yapılır (simgeye uzun basın).

Bu sayede uygulamanın yeni Instagram notları ve etkileşimli GIF’ler gibi yeni teknolojilerini kullanabileceksiniz. Bu geçici çözüm, günlük olarak Safari’de oturum açmaktan ve web’de oturum açmaktan kaçınmanıza yardımcı olabilir.