Sesi yazıya çevirme uygulaması

Hiç bir röportajı, konferansı veya toplantıyı yazıya dökmek zorunda kaldığınız ama nereden başlayacağınızı bilmediğiniz oldu mu? Ses kaydını veya sesli notu metne dönüştürme görevi biraz sıkıcı ve zaman alıcıdır. Endişelenmeyin! Sesi metne dönüştürmek için bu görevi sizin için kolaylaştıracak uygulamalar var.

Bu uygulamalar, sesi metne dönüştürmek için ileri teknolojiyi kullanır ve kısa sürede büyük miktarda sesi yazıya dökmesi gerekenler için hızlı ve verimli bir alternatif sunar. Ek olarak, bu seçeneklerin birçoğu metin düzenleme ve kopyalanmış dosyaları bulutta paylaşma ve kaydetme yeteneği gibi ek özellikler sunar.

Gazeteciyseniz, öğrenciyseniz veya günlük işleriniz için sesi metne dönüştürmeniz gerekiyorsa, bu uygulamalar sizin için yararlı ve pratik bir çözüm olabilir.

Just Press Record

Just Press Record, sesi gerçek zamanlı olarak metne dönüştürmek için bir mobil uygulamadır. Röportajları, toplantıları, sesli notları ve daha fazlasını yazıya dökerken hız ve verimlilik arayanlar için idealdir. Sezgisel arayüzü ile tek bir dokunuşla kaydedin ve yazıya dönüştürün. Ek olarak, farklı formatlardaki dosyaları düzenleme, etiketleme, kaydetme ve paylaşma seçeneği sunar.

Audio Memos SE

Audio Memos SE, sesli notlarınızı 10’dan fazla dilde kaydetmeyi, düzenlemeyi ve metne dönüştürmeyi kolaylaştıran başka bir ses kayıt alternatifidir. Sezgisel ve kullanımı kolay bir arayüzle, bir düğmeye dokunarak yüksek kaliteli sesli notlar kaydedebileceksiniz. Ve sadece bu da değil, aynı zamanda kayıtlarınızı düzenleyebilecek ve paylaşabilecek ve ayrıca aramayı kolaylaştırmak için etiketler ekleyebileceksiniz. Uygulama, kayıtlarınızı yalnızca birkaç dakika içinde doğru bir şekilde metne dönüştürebilen otomatik bir transkripsiyon özelliğiyle birlikte gelir ve bu da onu üretkenliğinizi ve verimliliğinizi anında artırmak için mükemmel bir platform haline getirir.

Transcriber

iPhone’dan ve Android’den kısa sürede sesi metne dönüştürmek için bir uygulamaya ihtiyacınız varsa, Transcriber çok basit bir seçenektir. Bu uygulama, konuşma tanıma ve farklı ses dosyası formatları için kapsamlı destek gibi özelliklerle herhangi bir ses dosyasını metne dönüştürür. Arayüzü basit, rahat ve onu röportajları, konuşmaları ve metne dönüştürmeniz gereken diğer herhangi bir ses dosyasını yazıya dökmek gibi birden çok görev için kullanabilirsiniz.

Speechy

Fikirlerinizi metne dönüştürmek ve yazarken zaman kazanmak için bir uygulama arıyorsanız, Speechy sizin için mükemmel bir çözümdür. Bu uygulama ile, kelimelerinizi kolayca ve zahmetsizce yazıya dökmek için en son yapay zeka teknolojisini ve gerçek zamanlı konuşma tanımayı kullanabileceksiniz. Ayrıca sesinizi kaydedebilecek, metin ve ses dosyalarınızı arkadaşlarınız ve iş arkadaşlarınızla kolayca paylaşabileceksiniz.

Smart Recorder and transcriber

Sesli notları metne dönüştürmeniz gerektiği ve bunu nasıl hızlı bir şekilde yapacağınızı bilmediğiniz oldu mu? Bu uygulama ihtiyacınız olan cevaptır. Geniş kayıt butonu ve kayıt listesini gösteren ana ekranı ile kolayca kayıt ve oynatmaya başlayabilirsiniz. Ek olarak, herhangi bir komplikasyon olmadan kullanabilmeniz için ipuçları ve kapsamlı bir yardım sistemi vardır. Bir kayıttaki konumları işaretlemek ve kayıtlarınız arasında hızla gezinmek için etiketler veya resimler de ekleyebilirsiniz. Uygulama, çeşitli posta/dışa aktarma biçimlerini destekler ve kayıtlarda zaman sınırı yoktur.

SpeechNotes+

SpeechNotes+ üretkenliğinizi artırmak, dosyalarınızı tüm cihazlarınızda paylaşmak ve düzenlemek için en iyi uygulamalardan biridir. Diğer benzer uygulamalar gibi, burada da Apple’ın konuşma tanıma çerçevesini kullanarak sesli notlarınızı iyi bir doğrulukla kolayca kaydedebilir ve metne dönüştürebilirsiniz. Ayrıca önceki kayıtlarınıza erişebilecek ve istediğiniz zaman önizleme yapabilecek, bilgileri düzenleyebilecek, notlarınızı ekleyebilecek ve paylaşabileceksiniz.

Call Recording by NoNotes

Call Recording by NoNotes, telefon görüşmelerinizi güvenli bir şekilde ve zaman sınırı olmadan kaydetmek için tasarlanmış bir mobil uygulamasıdır. Konuşmadan metne transkripsiyon, anahtar kelime arama ve kayıtlarınızı e-posta yoluyla veya bulutta paylaşma yeteneği gibi ek özelliklerle birlikte gelir. Arayüzü sezgiseldir ve yüksek ses kalitesine sahiptir ve ister iş aramalarını, görüşmeleri kaydetmek, ister sadece kişisel konuşmalarınızın kaydını tutmak olsun, birden çok görev için çalışır. Ücretsiz sürüm, ayda 20 dakikalık ses kaydı yapmanızı sağlar, ancak Premium sürüme abone olabilir ve avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Dictation – Speech to text

Son olarak, sözlü kelimelerinizi çok yüksek düzeyde konuşma tanıma doğruluğu ile yazılı metne dönüştürmek için başka bir iyi alternatif olan Dictation’a sahibiz. Tek bir kelime yazmak zorunda kalmadan e-postaları, metin mesajlarını ve notları hızlı bir şekilde dikte etmek için idealdir. Dictation birden çok dili destekler, iCloud senkronizasyonu, kolay metin paylaşımı ve kaçıramayacağınız diğer birçok ek özellik sunar.