Kadıköy’den Adalar’a nasıl gidilir?

Kadıköy’den Adalar’a gitmek için kullanmanız gerek güzergahı burada açıklıyoruz. Kadıköy’den Adalar’a gitmek istiyorsanız, nasıl gidildiğini öğrenmek için doğru yerdesiniz. Bu kılavuzu takip ederek Kadıköy’den Adalar’a, Büyükada’ya, Heybeliada’ya ve diğer adalara gidebilirsiniz.

Kadıköy ilçesi, Maltepe’ye komşudur ve Kınalıada’ya yakındır. İstanbul’un Anadolu Yakası ve Avrupa Yakası için Adalar’a geçiş noktasında önemli bir konuma sahiptir. Bu nedenle Adalar ilçesine bağlı adalara ulaşmak için Kadıköy’den vapura binebilirsiniz.

Kadıköy rıhtım sahilinde yer alan Kadıköy iskelesinden Şehir Hatları Kabataş – Adalar vapuruna binebilirsiniz. Bu vapur, Kınalıada, Burgazada, Heybeliada ve Büyükada’ya gider. Son durak olarak Bostancı’ya döner.

Kadıköy’ün en doğusunda, Maltepe sınırında yer alan Bostancı limanından da vapura binerek Adalar’a gidebilirsiniz. Buradan Bostancı – Adalar vapuruna binebilirsiniz.

kadikoy-limanlar
Kadıköy'deki vapur iskeleleri
Fotoğraf lisansı: Google Maps / Kartal 24

Yukarıda her iki iskelenin de konumunu görebilirsiniz ve aşağıdaki adres tarifleri ile Google Haritalar sayfasından vapur iskelelerine gidebilirsiniz.