Yeni Başlayanlar İçin Kripto Para Alıp Satmaya İlişkin Önemli İpuçlar

Kripto yatırımı, piyasada daha umut verici kripto projeleri ortaya çıktıkça ivme kazanıyor. Bununla birlikte, yeni başlayan yatırımcılar, satın alınacak çeşitli varlıklar arasından seçim yaparken zorluklarla karşılaşabilirler. Bu yazımızda kripto para alıp satmanın püf noktalarından ve kripto paraya ne kadar yatırım yapılması gerektiğini öğreneceğiz.

Kripto Satın Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Yatırım yapmadan önce bilmeniz gereken önemli detaylar:

  • Yatırım yapmadan önce projeyi analiz edin. Kurucuları, geçmişi ve itibarı, ortakları ve yatırımcıları hakkında bilgi edinin.
  • Risklerin olduğunu unutmayın. Kripto paralara yatırımlar, kripto fiyatlarının yüksek oynaklığı nedeniyle çok risklidir bunun için kripto para çevirici hizmeti kullanın.
  • Yatırım için borç para almayın ve son paranızı yatırmayın; aksi halde soğukkanlılıkla işlem yapamazsınız.
  • Kripto paralarınızı tutacağınız güvenilir bir kripto para hesaplama borsası veya cüzdanı seçin.
  • Nasıl sakin kalacağınızı ve soğukkanlılıkla kararlar vermeyi öğrenin.
  • Kripto alıp satmanın doğru zaman olduğunu anlamanıza yardımcı olacak stratejileri öğrenin. Size en uygun stratejiyi seçin ve ona bağlı kalın.

Deneyimli yatırımcılar, bütçenizin %10’unu yatırımlara ayırmanızı ve portföyünüzü çeşitlendirmenizi önerir. Hem popüler paraları hem de yeni başlayanların az bilinen varlıklarını satın alın. Böylece, küçük projelere yapılan yatırımınızı kaybederseniz, kaybedilen para, güvenilir kripto paralara yatırım yaparak topladığınız miktarla telafi edilecektir. Bu şekilde kripto para hesaplama işleminizi yapabilirsiniz.

Canlı kripto borsa hizmetleri kullanmak istiyorsanız WhiteBIT borsasını kullanmanızı öneririz. Çok sayıda alım satım aracı ve kripto paralarınızı saklayabileceğiniz ve yatırımlarınızın güvenli bir yerde olduğundan emin olabileceğiniz güvenilir bir kripto cüzdanı ile güvenilir bir platformdur. Kullanıcıların varlıklarını ve sahip oldukları varlıkların çok yüksek bir kısmını yüksek güvenlik amacıyla soğuk cüzdanlarda sağlamaktadırlar. Bu tür borsalarda hacklenme riski yok denecek kadar azdır ve olması durumda da önceden alınan önlemler ile müşteriler kayıp yaşamazlar.

WhiteBIT, itibari para birimlerine yatırım yapmanıza ve doğrudan banka kartınızdan kripto paralar satın almanıza olanak tanır. Aynı şekilde kripto para dönüştürücü ile varlıklarınızı çekerek gerçek paraya dönüştürebilir ve banka kartına para transferi yapabilirsiniz.