WhatsApp’ta kullanıcı adı dönemi başlıyor

Şu anda, WhatsApp’ta biriyle iletişim kurmak istiyorsak, o kişinin telefon numarasına sahip olmamız veya numaramızı biliyor olmaları gerekir. Bu pek çok kişiyi memnun etmeye yetmeyen bir şey çünkü tam olarak kullanıcının gizliliğini korumuyor. Neyse ki, uygulama nihayet kullanıcı adları üzerinde çalışıyor gibi görünüyor.

Facebook’un da sahibi olan sosyal medya devi Meta’nın mesajlaşma uygulaması, Telegram’ın kullanıcıların gizliliğini korumaya en çok yardımcı olan temel özelliklerinden biri olan kullanıcı adı özelliğini alacak. WhatsApp’ta da kullanıcı adları kullanılacaktır.

WhatsApp kullanıcı adları

WhatsApp hesapları yalnızca telefon numaralarına dayalıdır. Biriyle iletişim kurmak istiyorsak, bunu mümkün kılmak için telefon numaralarını kullanmalıyız. Birinin numaramıza sahip olmamasını tercih ettiğimiz zamanlar olur ama başka yolu yoktur. Bu, hem telefon numarasını hem de kullanıcı adlarını kullanabileceğimiz Telegram’da farklıdır, böylece telefonumuza sahip olmadan insanlarla konuşabiliriz.

Meta mesajlaşma uygulamasının da sahip olacağı şey bu. Android uygulamasının bir beta sürümünde, kullanıcıların kullanıcı adlarını girebilecekleri yeni bir alan ortaya çıktı. Benzersiz bir tanımlayıcı olarak işlev görecek, dolayısıyla başkalarının bizimle iletişime geçmesine izin vermek için kullanacağımız şey olacaktır.

Bu, gizlilik açısından bir gelişmeyi temsil ettiği için birçok WhatsApp kullanıcısının beklediği bir haber. Diğer kişilerin yalnızca bir kullanıcı adı kullanarak iletişim kurabilmelerine izin vermenin yanı sıra, bu aynı zamanda uygulamada iletişimi daha basit ve daha doğrudan hale getirmeye yardımcı olur. Şu anda bu kullanıcı adlarının uygulamaya ne zaman geleceği bilinmiyor.