Kartallı seri katil yakalandı

Kartallı seri katil yakalandı. Farklı tarihlerde toplam 4 kişiyi öldürdüğü tespit edilen seri katil, polisin titiz çalışması sonucu yakayı ele verdi.

17 yıl önce Kartal Cumhuriyet Mahallesi’nde bir kıraathanede eski ortağı Tekin Aytar’ı 4 kurşunla öldürüp kaçan Mehmet Şefik Güneş (66) yakalandı. Güneş’in 1998’de de eski eşi Nurcan Güneş, kayınvalidesi Güldenur Kılıç ve kayınbiraderi İsmail Kılıç’ı da öldürdüğü ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre, 29 Mayıs 2006’da Kıraathane işletmecisi Güneş, ortağı Tekin Aytar (40) ile yollarını ayırarak başka bir kıraathane açtı. Ortaklığı bitirmek için yaptıkları görüşmede ortalık bir anda karıştı. Güneş, Aytar’a 4 el kurşun sıkarak öldürdükten sonra kayıplara karıştı.

Polislerin çalışması sonucu Güneş’in Kartal Koşuyolu ve Kartal Eğitim Araştırma Hastanesi civarında olduğu tespit edildi. Polisin operasyonuyla kıskıvrak yakalanan zanlı hakkında yürütülen derinlemesine çalışmanın ardından 1998 yılında eşi Nurcan Güneş, eşinin annesi Güldenur Kılıç ve eşinin ağabeyi İsmail Kılıç’ı öldürdü tespit edildi.