watchOS 10 hangi modellere gelecek?

watchOS 10 yeniliklerinden yararlanabilecek Apple Watch listesiyle tanışın! watchOS 10 geliştirmelerle dolu olarak geldi!

Teknoloji dünyasının en önemli sunumlarından biri, Apple’ın watchOS 10 gibi tüm işletim sistemlerinin yeni sürümlerini sunduğu WWDC 2023 gerçekleşti. Apple Park, Apple için yılın en önemli etkinliklerinden birinin açılışını yapmak üzere 5 Haziran’da kapılarını halka açtı. Şirketin CEO’su Tim Cook’un sözlerinin ardından daha sonra işletim sistemlerine odaklanmak için tüm yazılım haberlerini duyurmaya başladılar ve tabii ki watchOS 10 da bunlardan biri oldu.

Apple Watch’ın yeni işletim sistemi, makine öğrenimi, yeni küreler, sağlık ve fiziksel aktiviteye ayrılmış işlevler ve çeşitli uygulamaların gözden geçirilmesiyle desteklenen farklı widget’ların keyfini çıkaran ana yüzün tamamen yeniden tasarlanmasına sahip olduğumuz önemli iyileştirmelerle birlikte geliyor.

Daha önce duyurulduğu gibi WWDC 2023’te sunulan watchOS 10 güncellemesi, widget’ların bulunduğu arayüzde önemli bir değişiklik getirecek ancak cihazın temel direklerinden biri olan sağlıkla ilgili işlevlere de çokça odaklanmış durumda.

watchOS 10 ile uyumlu Apple Watch

Tüm yeni güncellemeler cihazları geride bıraktı ve bu durum watchOS 10’da da geçerli. Apple Watch Series 3 işletim sisteminin yeni sürümüne resmi olarak güncelleme yapamayacak, bu nedenle watchOS 10 ile uyumlu Apple Watch listesi aşağıdaki gibidir:

  • Apple Watch Series 4.
  • Apple Watch Series 5.
  • Apple Watch SE.
  • Apple Watch Series 6.
  • Apple Watch Series 7.
  • Apple Watch Series 8.
  • Apple Watch SE (2. jenerasyon).
  • Apple Watch Ultra.

Apple, genel beta sürümünün bu yaz hazır olacağını, resmi sürümün ise bu sonbaharda çıkacağını söylüyor. Ayrıca, yeniden tasarlanan uygulamalar, ilgili widget’ları tam ihtiyaç duyulduğunda görüntülemek için yeni bir Akıllı Yığın ve yeni saat yüzlerinin yanı sıra yeni ölçümler ve eğitim görünümleri ile bilgileri hızlı bir şekilde görmeye yönelik yeni bir yaklaşımı test etmeyi kesinlikle dört gözle beklediğimiz bir güncelleme.