Mobil video edit uygulamaları

Artık telefonunuzla harika videolar oluşturmak için başka bir kamera taşımanıza veya görsel-işitsel becerilerde en iyi olmanıza gerek yok. Bu 10 uygulama ile bunu bir profesyonel gibi yapabilirsiniz.

Özellikleri ve bu görevde size neden yardımcı olabilecekleri hakkında bilgi edinin. Sosyal ağlar, videoların favori içerikler arasında olduğunu bize giderek daha fazla gösteriyor. Aslında, Instagram’da makaralar bir trend haline geldi ve bunun nedeni videonun yaşayan anı olması.

Ayrıca anları biriktirmek söz konusu olduğunda videolar, fotoğraflardan farklı olarak sizi yaşadıklarınıza daha güçlü bir şekilde taşıyor. Ancak bazen fotoğraf ve videolara katılmak istersiniz ama nasıl olduğunu bir türlü bulamazsınız; veya sadece unutulmaz videolar oluşturmak istiyorsunuz.

Neyse ki, teknoloji endüstrisi bu konuda net. Bu nedenle, bunu başarmamıza yardımcı olan geniş bir mobil uygulama listesi parmaklarımızın ucunda. Cep telefonunuzdan video oluşturmak için 10 uygulama. Ardından, her birinin size sunduklarına göre keşfedebileceğiniz seçeneklerin bir listesini veriyoruz.

Inshot

Bu, cep telefonlarında en yüksek puan alan ve en çok indirilen video düzenleyicidir. Basit ve sezgisel bir arayüze sahiptir. Ancak Inshot, profesyonel ve en çok kullanılan özelliklere sahip güçlü bir düzenleyicidir.

iMovie

Bu, basit bir arayüze sahip bir araçtır. Fotoğrafları ve videoları düzenlemenizi sağlar; müzik klipleri, geçişler, başlıklar ve seslendirme ekleyin. Ayrıca değişen hızları destekler ve iOS için kullanılabilir. Ayrıca, iMovie ücretsizdir.

FilmoraGo

Klipler ve fotoğraflar içeren videolar oluşturmak istiyorsanız, bu mükemmel bir seçenektir. Onlara farklı bir dokunuş vermek için şablonları vardır. Kesintiler yapın, sesi kapatın, metin ve müzik ekleyin. Bir filigran olduğunu unutmayın.

Power Director

Bu, tam HD olarak dışa aktarmanıza izin veren bir uygulamadır. 60 olası geçiş ve 35’ten fazla efekt içeren bir menü sunar. Böylece videolarınız inanılmaz olacak; Filigranlıdır ve Android ve Windows Phone için kullanılabilir.

CapCut

Yaratıcıları TikTok ile aynı. Videoları dönüştürmenize izin veren basit ve ücretsiz bir düzenleyicidir. Bu, şablonları ve sihirli değneği sayesinde elde edilir. Ancak bunları manuel olarak da düzenleyebilirsiniz. Ayrıca bir resim eklemek için arka planı kaldırmanıza olanak tanır; gövde efektleri, çıkartmalar, ses, video veya bindirme görüntüleri ekleyin. Ayrıca 4K ve 60 fps olarak dışa aktarmak için kullanabilirsiniz.

VideoShow

Yalnızca fotoğrafları veya videoları ekleyebilmeniz için birkaç tema sunar. Ses efektleri veya bir seslendirme ekleyebilirsiniz. Efektler, çıkartmalar, karalamalar ve geçişler uygulayabilirsiniz. Reklamları görmeye cesaret ederseniz, bazı premium özellikleri denemenize izin verir. Ücretsiz sürümü 720p olarak dışa aktarmanıza olanak tanır ve reklamları görürseniz 4K olarak yapabilirsiniz.

KineMaster

Şimdi sıra sadece portrede kullanılabilen fotoğraf düzenleyicide. Arayüzü daha profesyoneldir ve projeyi katmanlara bölünmüş olarak görmenizi sağlar. Çıkartmalar, karalamalar, metinler ve efektler ekleyebilirsiniz. Videolara ve geçişlere kaydırma ve yakınlaştırma efektleri ekleyebilirsiniz. Ancak, düzenlemek için temel düzenlemeleri korur. Filigranı kaldırmak ve tüm işlevlere erişmek istiyorsanız yıllık abonelik ücreti ödemeniz gerekecek.

Quik

Bu uygulama, emrinizde farklı şablonlara sahiptir. Bu sayede sadece en çok beğendiğinizi seçmeniz gerekiyor. Ardından galerinizdeki fotoğrafları ve videoları eklersiniz; ve son olarak, Quik sihri yapar. Bu şekilde, bundan sonra yapmanız gereken, ne istediğinize bağlı olarak süreyi, hızı ayarlamak veya metin eklemektir. Bu araç Android ve iOS için kullanılabilir.

GoPro Quik

Bu video yapımcısı uygulaması, ünlü spor kamera şirketine aittir. Bu nedenle, bu editör macera ve aksiyon videolarına odaklanmıştır. Çerçeveye sığdırmanızı ve kayıt hızı üzerinde kontrol sahibi olmanızı sağlar. Ayrıca efektleri, temel ayarları vardır ve her videoyu bir kez düzenlemenizi sağlar.

VivaVideo

Sezgisel bir arayüze ve kullanımı kolay profesyonel özelliklere sahiptir. Temaları ile videoları otomatik olarak düzenlemek mümkündür. Ancak, manuel olarak düzenlemek mümkündür. Bu sayede filtreler, efektler, geçişler ve çok daha fazlasını ekleyebileceksiniz. Bir abonelik için ödeme yaptığınızda 480p’ye kadar dışa aktarabilir ve filigranı kaldırabilirsiniz.