En iyi ücretsiz fotoğraf düzenleme programı

Günümüzde, sosyal medya sayesinde, herkes en iyi şekilde görünmek için fotoğrafları nasıl düzenleyeceğini biliyor gibi görünüyor. Bazıları, daha sonra rötuş yapacakları görüntüler oluşturmak için PlayGround AI gibi platformları zaten kullanıyor. Ancak tecrübesiz olanlar için, pahalı ve kullanımı zor programlara para harcamadan resimlerinizi iyileştirebilecek ücretsiz fotoğraf düzenleme programları vardır.

Aramanızda size yardımcı olmak için bugün mevcut olan en iyi programların bir listesini derledik. Fotoğrafları düzenlemek için ücretsiz programlar hangi gereksinimleri karşılamalıdır? Her yıl yeni fotoğraf ve resim düzenleme programları ortaya çıkıyor. Canva’yı kullanan insanlar var, ancak sınırlı araç yelpazesi nedeniyle pahalı bir çaba olabilir. Size alternatifler vermeden önce, ihtiyaçlarınıza uygun bir platformun karşılaması gereken aşağıdaki özellikleri göz önünde bulundurun.

  • Kullanımı kolay ve kullanıcı dostu bir arayüz.
  • Renk ayarı, kırpma, rötuş, kırmızı göz düzeltme, leke giderme vb. gibi çok çeşitli düzenleme araçları.
  • RAW, JPEG ve PNG dahil olmak üzere farklı dosya formatlarıyla çalışabilme.
  • Katmanlar, maskeler ve özel efektler gibi gelişmiş özellikler.
  • Görüntülerin toplu işlenmesi için destek.
  • Görüntüleri farklı dosya formatlarında kaydetme imkanı.
  • Windows, macOS ve Linux gibi çeşitli işletim sistemleri için destek.
  • Düzenli güncellemeler ve sorun giderme desteği.

Fotoğrafları düzenlemek için en iyi 3 ücretsiz program. Daha fazla uzatmadan, şu anda mevcut olan en iyi programlardan bir seçki sunuyoruz.

GIMP

gimp

Ücretsiz fotoğraf düzenleme programları arasındaki bu eski tanıdık, inanamayacağınız bir dizi avantajla birlikte gelir. Katmanlar, maskeler, eğriler, fırçalar, klon araçları, perspektif değişiklikleri; hepsi tek bir yerde. Daha da iyisi, GIMP açık kaynaklıdır. Bu, onu indirdiğinizde bir programdan daha fazlasını elde ettiğiniz anlamına gelir. Bununla birlikte, öğreticiler sağlamaya, eklentiler geliştirmeye ve işlevselliği artırmaya hevesli aktif bir yayıncı arkadaş topluluğu geliyor.

Üzerinde çalışmanız için size farklı fotoğraf düzenleme araçları ve teknikleri sunar. Örneğin, düzenleme için bize, boyama amacıyla da önceden ayarlanmış farklı türde fırçalar sunar. Diğer sistemlerde olduğu gibi farklı rötuş araçları ile katmanlardan ve panellerden çalışırsınız. Renk sınıflandırması için sistem size eğriler aracının yanı sıra bir dizi renk paleti sunar.

Pixlr E

Pixlr E

Pixlr’ın en yeni sürümleri size bir üst düzey düzenleme deneyimi sunabilir. Görüntü dönüştürmeden diğer düzenleme seçeneklerine kadar Pixlr E’nin her şey için bir çözümü vardır. Bu sistemle ilgili en yeni şey, tamamen çevrimiçi çalışıyor olmasıdır.

Bu, kullanımı çok kolay ve sezgisel olan ücretsiz fotoğraf düzenleme yazılımlarından biridir. Bir görseli açarken zaten alışık olduğunuz araçları kullanabilirsiniz. Parlaklık, kontrast, sıcaklık, renk tonu, ton ve doygunluk için olağan ayarlamaları yapmanızı sağlar. Ayrıca renk dengesi, yansımalar, gölgeler, eğriler ve daha fazlası. Sonra Lasso, Wand, Crop/Maske, Clone, Liquify, Blur ve Dodge araçları var. Bir diğer büyük avantajı da Dropbox ile çok iyi entegre olması.

BeFunky

BeFunky

Şimdi size freemium kategorisinden birini sunuyoruz. On adet fotoğraf düzenleme modülü ile yazılımın düzenleme arayüzünde hızla gezinebilirsiniz. Bu şekilde, şablon tasarımlarını değiştirmeye, resimleri yüklemeye ve küçük ayarlamalar yapmaya hazır olacaksınız. BeFunky’nin başka bir harika özelliği daha var: Grafik Tasarımcı. Bununla el ilanları, posterler, sosyal medya gönderileri ve hatta kendi şablonlarınızı oluşturabilirsiniz. Her şey doğrudan uygulamada.

Bir görüntüyü yüklediğiniz andan itibaren temel düzenleme araçlarına erişebilirsiniz. Burada kalem, fırça, seçim ve kırpma aracını bulacaksınız. Ayrıca daha hassas kontrol için seçmeli ayarlamalar, keskinleştirme, perspektif ve akıllı kenarlıklar dahil olmak üzere gelişmiş düzenleme araçları.