iPhone bildirim flaşı kapatma

iPhone bildirimlerinizde flaşı nasıl etkinleştireceğinizi ve devre dışı bırakacağınızı keşfedin

Bildirim flaşını iPhone’unuza eklemek istiyor musunuz? Veya tam tersine, cep telefonunuzda bildirim flaşının aktif olmasından sıkıldınız mı? Bir grupta olduğunuzu veya birkaç kişinin aynı anda size yazdığını hayal edin, her bildirimde cep telefonunuzun flaşı yanacak, bu gerçek bir baş belası. Bu nedenle bugün iPhone bildirim flaşının nasıl aktif edileceğini veya kaldırılacağını açıklıyoruz.

iPhone bildirimlerinizde flaşı nasıl etkinleştireceğinizi öğrenmek isteyen kişilerden biriyseniz, bu uyarı ışığının her bildirimde yanacağını ve bunun da normalden daha fazla pil tüketimine neden olabileceğini göz önünde bulundurmalısınız.

iPhone bildirim flaşı nasıl etkinleştirilir?

iPhone’unuzda bildirim flaşının etkin olması, sizi aradıklarından veya önemli bir mesaj geldiğinden haberdar olmanıza yardımcı olabilecek bir şeydir. Örnek vermek gerekirse: Telefonunuzu sessize almış olabilirsiniz ve led ışığı yeni bir bildiriminiz olduğunu anlamanıza yardımcı olur.

Bu seçenek aynı zamanda işitme engelliler için birçok yardım sağlar. Peki, bildirimi duyamayacakları için flaş ışığı uyarısı, bir mesaj aldıklarını bilmelerini sağlayacaktır. Ve cep telefonunun titreşimi bir bildirimi gerçekleştirmelerine yardımcı olsa da, iPhone flaşı bunu başarmak için mükemmel bir araçtır.

iPhone bildirim flaşını etkinleştirmek için tek yapmanız gereken şu adımları takip etmek, bunu yapmak çok kolay ve hızlı:

  1. Ayarlar’a gidin.
  2. Erişilebilirlik bölümüne dokunun.
  3. Ses/görsel’e tıklayın.
  4. Uyarılar için LED Flash kısmına girin.
  5. Uyarılar için LED Flash önündeki aktifleştirme anahtarını açın.
iPhone bildirim flaşı kapatma

iPhone’un kilidi açıkken veya sessiz moddayken bile yanıp sönmenin nasıl etkinleştirilmesini istediğinizi seçebilirsiniz.

iPhone bildirim flaşı nasıl kapatılır?

Şimdi, iPhone’unuzdaki bildirim flaşını devre dışı bırakmak da size yardımcı olacak bir şeydir. Her bildirim aldığınızda bir ışığın yanmasının ne kadar sinir bozucu olabileceğini bildiğimiz için. Bundan bıktıysanız, sizin için bir çözümümüz var.

Ayrıca, cep telefonunuzu çok düzenli kullanan biriyseniz (iş, ders, eğlence vb.), bildirim flaşı iPhone’unuzun pilinin gün içinde daha az dayanmasına neden olabilir.

iPhone bildirim flaşını devre dışı bırakmak için, çoğunlukla aynı adımları tekrarlamanız gerekecek. Yapmanız gereken şey bu:

  1. Ayarlar’a gidin.
  2. Erişilebilirlik bölümüne dokunun.
  3. Ses/görsel’e tıklayın.
  4. Uyarılar için LED Flash kısmına girin.
  5. Uyarılar için LED Flash önündeki aktifleştirme anahtarını kapatın.

Gördüğünüz gibi, iPhone bildirim flaşını etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak gerçekten çok kolay, uyarıları cep telefonunuzda nasıl görmek istediğiniz size kalmış.