Twitter Etkileşimlerini Artırmanın 5 Yolu

Düşünce içerikli paylaşımların öne çıktığı Twitter uygulamasında her geçen gün artan etkileşim trafiği, ‘Twitter’da nasıl popüler olunur?’ sorusunu da beraberinde getirmektedir. Bu etkileşim trafiği içerisinde yer almak isteyen hesapların öncelikle görünürlüklerini artırması önemlidir. Ne kadar fazla kullanıcıya ulaşırsanız, görünürlüğünüz ve paylaşımlarınızın etkileşim alması da aynı oranda artacaktır. Görünürlüğünüzün artması için doğal yöntemleri deneyebilir ya da emek ve zaman harcamak istemeyen kullanıcılar için geliştirilmiş TakipGO’nun Twitter takipçi satın al hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Başta sosyal medya hizmetleri olmak üzere Twitter etkileşimlerinizi artırmanıza yardımcı olacak 5 yolu sizler için sıraladık;

Twitter Etkileşimlerini Artırmanın 5 Yolu

1. Paylaşım Zamanlaması

Diğer birçok uygulamada olduğu gibi paylaşım zamanı Twitter platformunda da önemli bir konudur. Özellikle gündem ile ilgili anlık gelişmelere dair paylaşımlar, olay anında ya da hemen sonrasında yayınlandığı takdirde geniş kullanıcı kitlesinin ilgisini çeker. Trend konuların ve ülke gündemine dair olayların en hızlı şekilde paylaşılması, tweet görünürlüğünü artırırken aynı zamanda hesap popülerliğinizin de artmasına yardımcı olur.

2. Hashtag Tercihi ve Twitter TT Listeleri

Twitter paylaşımlarında önemli bir etkiye sahip olan ( # ) kullanımı, yapacağınız paylaşımların öne geçebilmesine yardımcı olur. Tercih edeceğiniz konu başlığı ile o konu başlığında paylaşım yapan ya da o konu başlığının ilgi çekeceği kullanıcılara doğrudan ulaşabilmenizi sağlar. Üstelik elde edeceğiniz yoğun paylaşım trafiği ile ülke gündemine girebilme şansınız bulunmaktadır. Özgün ve dikkat çekici paylaşımlar, trend konularla ilgili etkili # kullanımı ile birlikte popüler bir hesap izlenimine sahip olabilirsiniz. Bunun dışında alacağınız Twitter beğeni satın al etkileşimleri, kısa sürede ülke gündemine girebilmenize ve paylaşımlarınızı daha kısa sürede daha fazla kullanıcıya ulaştırmanıza yardımcı olur.

3. Yorum Etkileşimleri

Çoğu zaman yapılan bir paylaşım ile ilgili olarak diğer kullanıcıların görüşlerini merak etmekteyiz. Bu noktada ilk dikkat ettiğimiz alan kullanıcı yorumları oluyor. Tweete gelen yorumlar olumlu ya da olumsuz fark etmeksizin yapılan paylaşımın etkileşim oranlarını artırma eğilimi gösterir. Bu sebeple yorum almaya açık tarzda yapılan ve etkileşime yönelik atılan tweetler, çoğu zaman daha yüksek yorum almakta ve etkileşim oranlarını artırarak hesabınızı popüler hale getirmektedir. Ancak yeterli yorum etkileşimine ulaşamayan kullanıcılar için geliştirilmiş Twitter yorum satın al hizmetleri, TakipGO sosyal medya hizmet firmasının kişiselleştirilmiş yorum seçeneği ile tweetlerinizi organik olarak geliştirebilme fırsatı sunuyor.

4. Retweet Etkileşimleri

Yeniden paylaşım olarak tanımlayabileceğimiz retweet, Twitter kullanıcıları için dikkat çeken bir etkileşim türüdür. İlginizi çeken bir tweeti profilinizde yayınlamak için retweet yapabilirken aynı şekilde diğer kullanıcılar da sizin atmış olduğunuz tweetleri yeniden paylaşarak profilinde yayınlayabilir. Bununla birlikte onların takipçileri de sizin tweetinize etkileşim sunma imkanı elde eder. Bunun sonucunda bir kartopu gibi büyüyen etkileşimleriniz ile popüler hesaplar arasında yerinizi alabilirsiniz. Ancak organik akışta yeterli retweet sayısına ulaşamayan kullanıcılar, Twitter retweet satın al paketleri ile retweet sayılarını organik ve kalıcı olarak artırma imkanı elde eder.

5. Görsel ve Anket Kullanımı

Twitter popülerliğinde en önemli konulardan biri de farklı medya seçeneklerini kullanmak olacaktır. Çeşitli görsel, video ve anket kullanımları ile birlikte takipçilerinizin ve diğer kullanıcıların dikkatini çekebilir, etkileşim alma oranlarınızı artırabilirsiniz. Elbette bu süreçte içeriklerinizin özgün olmasına özen göstermeli, daha önce atılmış bir içeriği kendi içeriğiniz olarak paylaşmamaya dikkat etmelisiniz. Bunun dışında trend konulara yönelik paylaşımlar hesabınızın dikkat çekiciliğini artırırken anket vb. paylaşımlar, diğer kullanıcıların içeriklerinize yanıt verme ve etkileşim sunma olasılığını da artırır.