Saç dökülmesine karşı şampuanlar

Seyrelme, kırılganlık ve aşırı saç dökülmesi, cinsiyet ve yaştan bağımsız olarak birçok insanın karşılaştığı sorunlardır. Özel şampuanlar saçı güçlendirmeye ve kelliği önlemeye yardımcı olacaktır.

Saç tökülmesine qarşı şampun sadece temizleyici bir ürün değildir. Bu şampuanlar; foliküllere kan akışını uyararak, proteinler ve kolajen ile saç köklerini doyurarak saçı güçlendirir, büyümesini teşvik eder, daha pürüzsüz ve elastik hale getirir.

Saç dökülmesine karşı şampuan çeşitleri nelerdir?

Birçok marka genel kullanım için saç güçlendirici ürünler sunar. Fakat belirli bir saç tipi ve belirli bir sorun için tasarlanmış ürünler daha etkilidir. Üreticiler saç dökülmesi için aşağıdaki şampuan türlerini sunar:

  • Yağlı, normal, karma ve kuru saçlar için. Ürün içerikleri, aktif bileşenler ve gerekli asitlik seviyesi bakımından farklılık gösterir.
  • Kozmetik ve tıbbi. Profesyonel kozmetikler klinik deneylerden geçer ve kalite açısından farmasötik ürünlerden daha düşük değildir.
  • Erkek ve kadın. Birincisinin etkisi kökleri güçlendirmek iken, ikincisinin etkisi ise saçı tüm saç telleri boyunca eski haline getirmek, beslemek ve nemlendirmektir.
  • Yeni saçların büyümesini teşvik etmek. Bu tür ürünler, foliküllere kan akışını uyarır, aktif olmayan folikülleri uyandırır. Ürün bileşimindeki etken maddeler soğan özü, mentol ve kırmızı biberdir.
  • Besleyici. Doğal yağlar ve bitki özlerine dayalı formüller saç köklerini besler ve güçlendirir.

Bileşimler, yalnızca saçı güçlendirmeyi değil, aynı zamanda diğer sorunları (kuruluk, kırılganlık, kepek, yavaş büyüme, aşırı yağlılık ve kafa derisinin kaşınması) çözmeyi amaçlayan maddelerle desteklenir. Üreticiler, renkli bukleler için özel güçlendirici şampuanlar sunar. Sadece saçı iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda pigment maddesinin akmasını da önler.

Saç dökülmesine karşı şampuanı ne zaman kullanmalısınız?

Saç dökülmesine karşı şampuanlar; stres, diyet, termal cihaz kullanımı ve kimyasal şekillendirici ürünlerin neden olduğu geçici saç dökülmesi durumunda etkilidir. Düzgün seçilmiş bileşim, kırılganlık nedeniyle saç dökülmesi durumunda yardımcı olacaktır. https://www.yvesrocher.az/az/collections/beauty-concern-detoxify adresinde bulabileceğiniz profesyonel detoks ürünlerini kullanmanızı da öneririz. Özel olarak seçilmiş içerikler, şampuanların etkinliğini artırarak cildi ve saçı derinlemesine temizler.

Sorun hormon dengesizliği, vitamin eksikliği, uzun süreli ilaç kullanımı ile ilişkiliyse bir doktora danışmalısınız. Mesela saçlar çok yoğun olarak dökülüyorsa veya “alopesi areata” durumu görülürse.

Çözüm

Geniş profesyonel ürün yelpazesi sayesinde, saçlarınızı iyileştirecek bir saç dökülmesi şampuanı seçebileceğinizden emin olabilirsiniz. Kozmetik ürünleri kullanmadan önce ciddi hastalıkları ihtimal dışı bırakmak için bir doktora danışmanızı öneririz. Ayrıca yaşam tarzınızı ayarlamanız ve diyetinize dikkat etmeniz önemlidir.