Kartal Sahil – Uğur Mumcu Metro Hattı ne zaman açılacak?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) metro projeleri devam ediyor. İBB’nin hazırladığı vizyon haritasında Kartal Sahil – Uğur Mumcu Metro Hattı da yer aldı. Peki Kartal Sahil – Uğur Mumcu Metro Hattı ne zaman açılacak?

İBB’nin Vizyon haritasında verdiği bilgilere göre “Kartal Sahil – Uğur Mumcu Metro Hattı” şu an için fizibilite aşamasında ve projelendirme çalışmaları devam ediyor.

Kartal Sahil – Uğur Mumcu Metro Hattı

Kartal Sahil – Uğur Mumcu Metro Hattı ile Kartal sahilden Uğur Mumcu’ya gitmek mümkün olacak. Aynı zamanda Kartal Metro istasyonu ve Kartal Marmaray istasyonu ile bağlantılı olacak hat ile Uğur Mumcu’da yaşayan vatandaşlar bu hatlara otobüs kullanmadan aktarma yapabilecek.

  • Kartal Sahil
  • Kartal
  • Uğur Mumcu
kartal sahil ugur mumcu hatti

Kartal Sahil – Uğur Mumcu Metro Hattı’nda şu anda 3 durak mevcut. Bunlar; Kartal Sahil, Kartal (D-100’deki Kadıköy-Sabiha Gökçen Metro Hattı durağı) ve Uğur Mumcu istasyonlarıdır.

Projelendirme çalışmaları tamamlandığında başka duraklar da eklenebilir, ayrıca hattın Samandıra’ya kadar uzatılıp yine projelendirme aşamasında olan “Maltepe Sahil- Samandıra Metro Hattı” ile birleştirilmesi gündeme gelebilir.