Uğur Mumcu İETT otobüsleri

Uğur Mumcu Mahallesi, İstanbul’un Kartal ilçesinin D-100 karayolu üst tarafında, Aydos Tepesi yakınlarında bulunan, en kuzey bölgesidir. Burada Uğur Mumcu’dan geçen ve Uğur Mumcu ile alakalı tüm İETT otobüslerini öğrenebilirsiniz.

Uğurmumcu Mahallesi’ni ifade eden bölge, Samandıra Caddesi / Yakacık Caddesi ile Kartal – Samandıra Bağlantı Yolu ve Şehit Aydın Çelik Caddesi’nin arasında kalan kısımdır. Kartal’ın en üst bölgesi olduğu için ulaşım sıkıntıları ile gündeme gelir. Şimdi Uğurmumcu’dan geçen İETT otobüslerine bir göz atalım.

Uğur Mumcu’dan geçen otobüsler

Uğur Mumcu’dan geçen otobüsler şöyledir:

 • 16U Uğurmumcu – Üsküdar
 • 17S Uğurmumcu – Bostancı
 • 131V Veysel Karani – Yakacık / Kartal
 • 132C Sultanbeyli Gölet – Kartal
 • 132ÇK Çekmeköy – Kartal
 • 132N Nişantepe / Büyükbakkalköy – Kartal
 • 132S Yenidoğan – Kartal
 • 134GK Uğurmumcu / Gümüşpınar – Kartal
 • 134UK Uğurmumcu – Kartal
 • KM3 Uğurmumcu – Yakacık Metro / Pendik
 • KM31 Uğurmumcu – Kartal
 • KM35 Uğurmumcu – Cevizli

16U Uğurmumcu – Üsküdar

Fatih Sultan Mehmet Caddesi, Akşemsettin Caddesi, Seyh Şamil Caddesi, Yakacık / Samandıra Caddesi üzerinden binebilirsiniz. Otobüs Soğanlık üzerinden D-100 Karayoluna inerek Üsküdar’a gider. Bu otobüsle Üsküdar Sahile ulaşabilirsiniz.

ugur-mumcu-iett-otobusleri-16u

17S Uğurmumcu – Bostancı

Fatih Sultan Mehmet Caddesi, Akşemsettin Caddesi, Seyh Şamil Caddesi, Yakacık / Samandıra Caddesi üzerinden binebilirsiniz. Otobüs Soğanlık üzerinden D-100 Karayoluna inerek Cevizli’den Tugay Yolu Caddesi’ne ve Bağdat Caddesi’ne girer. Bu otobüsle Bostancı Sahile ulaşabilirsiniz.

ugur-mumcu-iett-otobusleri-17s

131V Veysel Karani – Yakacık / Kartal

Yakacık / Samandıra Caddesi üzerinden binebilirsiniz. Otobüs Yakacık üzerinden Kartal’a iner. Ayrıca bu otobüsle Samandıra’ya gidebilirsiniz.

ugur-mumcu-iett-otobusleri-131v

132C Sultanbeyli Gölet – Kartal

Yakacık / Samandıra Caddesi üzerinden binebilirsiniz. Otobüs Yakacık üzerinden Kartal’a iner. Ayrıca bu otobüsle Sultanbeyli’ye gidebilirsiniz.

ugur-mumcu-iett-otobusleri-132c

132Z Sultanbeyli Uzundere – Kartal

Yakacık / Samandıra Caddesi üzerinden binebilirsiniz. Otobüs Yakacık üzerinden Kartal’a iner. Ayrıca bu otobüsle Sultanbeyli’ye gidebilirsiniz.

ugur-mumcu-iett-otobusleri-132z

132ÇK Çekmeköy – Kartal

Fatih Sultan Mehmet Caddesi, Akşemsettin Caddesi, Seyh Şamil Caddesi, Yakacık / Samandıra Caddesi üzerinden binebilirsiniz. Otobüs Yakacık üzerinden Kartal’a gider. Bu otobüsle Kartal, Samandıra, Çekmeköy’e ulaşabilirsiniz.

ugur-mumcu-iett-otobusleri-132ck

132N Nişantepe / Büyükbakkalköy – Kartal

Fatih Sultan Mehmet Caddesi, Akşemsettin Caddesi, Seyh Şamil Caddesi, Yakacık / Samandıra Caddesi üzerinden binebilirsiniz. Otobüs Yakacık üzerinden Kartal’a gider. Bu otobüsle Kartal, Samandıra, Nişantepe’ye ulaşabilirsiniz.

ugur-mumcu-iett-otobusleri-132n

132S Yenidoğan – Kartal

Fatih Sultan Mehmet Caddesi, Akşemsettin Caddesi, Seyh Şamil Caddesi, Yakacık / Samandıra Caddesi üzerinden binebilirsiniz. Otobüs Yakacık üzerinden Kartal’a gider. Bu otobüsle Kartal, Samandıra, Sancaktepe ve Yenidoğan’a ulaşabilirsiniz.

ugur-mumcu-iett-otobusleri-132s

134GK Uğurmumcu / Gümüşpınar – Kartal

Şehit Aydın Çelik Caddesi, Fatih Sultan Mehmet Caddesi, Yakacık / Samandıra Caddesi üzerinden binebilirsiniz. Otobüs Gümüşpınar ve Soğanlık Orta Mahalle üzerinden Samandıra bağlantı yolu ile Kartal’a gider. Bu otobüsle Kartal’a ulaşabilirsiniz.

ugur-mumcu-iett-otobusleri-134gk

134UK Uğurmumcu – Kartal

Şehit Aydın Çelik Caddesi, Fatih Sultan Mehmet Caddesi, Akşemsettin Caddesi, Seyh Şamil Caddesi, Yakacık / Samandıra Caddesi üzerinden binebilirsiniz. Otobüs Soğanlık üzerinden D-100 Karayoluna inerek Çanakkale Caddesi’nden D-100 Pendik istikametine döner ve Kartal Köprüsü’nden Kartal’a doğru gider. Bu otobüsle Kartal’a gidebilirsiniz.

ugur-mumcu-iett-otobusleri-134uk

KM3 Uğurmumcu – Yakacık Metro / Pendik

Fatih Sultan Mehmet Caddesi, Akşemsettin Caddesi, Seyh Şamil Caddesi, Yakacık / Samandıra Caddesi üzerinden binebilirsiniz. Otobüs Yakacık üzerinden Adnan Kahveci Caddesi ile Pendik’e gider. Bu otobüsle Pendik’e gidebilirsiniz. Bu hat metro aktarımında ücretsiz değildir.

ugur-mumcu-iett-otobusleri-km3

KM31 Uğurmumcu – Kartal

Şehit Aydın Çelik Caddesi, Fatih Sultan Mehmet Caddesi, Akşemsettin Caddesi, Seyh Şamil Caddesi, Yakacık / Samandıra Caddesi üzerinden binebilirsiniz. Otobüs Samandıra bağlantı yolu üzerinden Kartal’a doğru gider. Bu otobüsle Kartal’a gidebilirsiniz. Bu otobüs metro aktarımında ücretsizdir.

ugur-mumcu-iett-otobusleri-km31

KM35 Uğurmumcu – Cevizli

Şehit Aydın Çelik Caddesi, Fatih Sultan Mehmet Caddesi, Akşemsettin Caddesi, Seyh Şamil Caddesi, Yakacık / Samandıra Caddesi üzerinden binebilirsiniz. Otobüs Soğanlık üzerinden D-100 Karayoluna inerek Tugay Yolu Caddesi’nden Cevizli’ye gider. Bu otobüsle Cevizli’ye gidebilirsiniz. Bu otobüs metro aktarımında ücretsizdir.

ugur-mumcu-iett-otobusleri-km35