Pendik Belediyesi üniversite bursu 2024

Pendik Belediyesi’nin üniversite burs başvuruları açıklandı. Pendik Belediyesi’nin üniversite öğrencilerine vereceği eğitim bursunun detayları belli oldu. Pendikli öğrencilere verilecek üniversite bursu ile ilgili tüm detayları öğrenmek için okumaya devam edin.

Pendik Belediyesi, üniversiteye ilk kez bu yıl kayıt yaptıracak olan öğrencilere tek seferlik 5 bin TL yardım yapacak. Peki Pendik Belediyesi’nin üniversite bursunun başvuru şartları nedir?

Burstan yararlanmak için öğrencinin Pendik’te oturuyor olması ve üniversiteye ilk kez kayıt yaptırıyor olması gerekiyor. Açıklamay göre, Pendik’te oturup da üniversiteye bu yıl kayıt yaptıran öğrenciler burstan faydalanabilecek.

Öğrencilerin burstan faydalanabilmek için öncelikle okuluna kayıt yaptırması gerekiyor. Ardından öğrenci, Pendik Belediyesi’ne online olarak başvuruda bulunabilir. Başvuru onaylandıktan sonra belediyeden 5 bin TL öğrencinin banka hesabına gönderilecek.

Pendik Belediyesi üniversite bursu başvuru şartları

Pendik Belediyesi üniversite bursunu alabilmek için aşağıdaki şartların karşılanması gerekiyor:

  • Öğrencinin son 3 ayda Pendik ilçesinde oturuyor olması
  • Velisinin Pendik ilçesinde ikamet etmesi
  • İlk defa 2023 yılında Türkiye sınırları içerisinde, devlet, vakıf veya özel bir üniversiteye yerleşmesi ve kayıt olması
  • Açık öğretim, uzaktan öğretim, dikey ve yatay geçiş yapan öğrencilerin başvuruları alınmayacaktır.

Pendik Belediyesi üniversite bursu gerekli belgeler

Pendik Belediyesi üniversite bursuna başvuru yapabilmek için aşağıdaki belgelerin alınması gerekiyor:

  • ÖSYM yerleştirme sonuç belgesi
  • Öğrenci belgesi (E-devlet ve okuldan verilen)
  • Tarihçeli yerleşim yeri belgesi (E-devlet)

Pendik Belediyesi üniversite bursu nasıl başvuru yapılır?

Pendik Belediyesi üniversite bursuna Pendik Belediyesi’nin online işlemler sayfasından başvuru yapılabilir: Pendik Bld. Online Burs Başvurusu