Siyasi partilerden gelen SMS engelleme

Siyasi partilerden ve siyasilerden gelen SMS’ler vatandaşları rahatsız ediyor. Özellikle seçim dönemlerinde sayısı ve sıklığı artan siyasi SMS’leri almak istemiyorsanız ne yapmalısınız? Burada siyasi partilerden, siyasilerden, belediyelerden ve sivil toplum kuruluşlarından gelen mesajların nasıl engellenebileceğine bakıyoruz.

Cep telefonunuza istenmeyen siyasi mesajlar almaktan sıkıldıysanız doğru yerdesiniz! Bu yazımızda cep telefonunuzda siyasi partilerden ve siyasetçilerden gelen SMS’leri hızlı ve kolay bir şekilde nasıl engelleyeceğinizi açıklıyoruz.

Android siyasi SMS engelleme

Bazı Android telefonlar sistemin kendisinden gelen mesajları engelleme özelliğine sahiptir ancak size uymayan olanı her zaman filtreleyebilirsiniz. Prosedürün tüm bu telefonlarda çok benzer olduğunu belirtiyor:

  1. Telefonunuzda Mesajlar uygulamasını açın.
  2. Engellemek istediğiniz mesajı bulun ve üzerine uzun basın.
  3. Açılan menüden veya sağ üstteki üç dikey noktaya basarak “Engelle” veya “Numarayı engelle” seçeneğini seçin. Diğer bir yol ise “Ayrıntılar” seçeneği ve “Engelle ve spam olarak işaretle” seçeneğidir.
siyasi sms engelleme android

İşte bu kadar. Şu andan itibaren, bu istenmeyen siyasi SMS’leri herhangi bir şey yüklemenize gerek kalmadan engellemiş oldunuz. Herhangi bir zamanda o kişinin engellemesini kaldırmak isterseniz, aynı adımları izleyerek ve “Engelle” yerine “Engellemeyi kaldır” seçeneğini seçerek bunu yapabileceğinizi unutmayın.

iPhone siyasi SMS engelleme

Eğer bir iPhone’unuz varsa, siyasi SMS’leri mesaj uygulamasının kendisinden engelleme olanağınız da vardır. Bunu yapmak için uygulamayı açın ve göndericisini engellemek istediğiniz mesaja tıklayın.

Şimdi beliren bilgi simgesine tıklayın. Bize verdiğiniz bilgilerde gönderenin telefon numarasına veya ismine tıklayın, altta “Bu kişiyi engelle” seçeneği görünecektir.

siyasi sms engelleme iphone

SMS’te herhangi bir numara görünmüyorsa bu seçeneğin pek bir faydası olmayabilir. Bunu engellemek için, gönderenin adının yanında numarasız olarak görünen telefon simgesine tıklamaktan oluşan bir hile var. Bu şekilde arayacaksınız, ancak telefonu hızlı bir şekilde kapatmanız gerekecek.

Artık yaptığınız aramaların geçmişine giderseniz arkasındaki numarayı görebilecek ve o kişiyi engelleyebileceksiniz.