WhatsApp kanal özelliği yok, kanal oluşturamıyorum

WhatsApp, yakın zamanda kanal özelliğini başlattı. Kanallar adı verilen yeni özelliği, tıpkı Telegram kanalları gibi. Belirli bir kanala abone olup sadece tepki verebilirsiniz. O kanallardaki gönderilere yorum yapamazsınız.

Ek olarak başka kanalları da bulabilirsiniz. Kanal bul seçeneğine tıklayarak kanallar veya yanındaki artı simgesine dokunabilirsiniz. Kanallar sekmesinde en aktif, popüler ve yeni kanalların yanı sıra eğlence, futbol ve buna benzer kanalları bulacaksınız. Bununla beraber Kanallar kısmı Güncellemeler kısmında tek bir bölümde düzenlenmiştir.

Kanallar özelliği henüz yeni başlatıldığı için çoğu insan buna alışmakta zorluk yaşıyor gibi görünüyor. Kanal oluşturmak için kanallar kısmındaki artı işaretine dokunarak kanal oluşturabiliyoruz.

Ancak bazı kullanıcılarda sadece kanalları bul seçeneğini görünüyor, böylece kanal oluşturamıyorlar. Bu kullanıcılardan biriyseniz, peki neden şu şekilde kanal oluşturamıyorsunuz? Şu an için kanal oluşturamıyorsanız, beklemeniz gerekiyor.

WhatsApp’ta neden bir kanal oluşturamadığınıza ilişkin WhatsApp web sitesinde açıklama yazıyor. WhatsApp kanalları hala yeni ve gelişiyor. Ülke sayısının artması ve bir sonraki kısımdaki kullanıcılara yayılması zaman alıyor.

WhatsApp kanallarını kademeli olarak ve sınırlı bir sürede yayınlanıyor. Kanal oluşturmanın kullanılamadığı bazı durumlar mevcut. Başlangıçta sadece Kolombiya ve Singapur’da mevcut olan özellik artık tüm ülkelerde mevcut, ancak henüz tüm kullanıcılara açılmış değil.

WhatsApp’ınızı güncellemiş olmanız ve iki aşamalı doğrulamayı aktif etmeniz koşuluyla özelliğin sizin için aktif olana kadar bir süre beklemeniz gerekiyor.