Sahil şeridi karavan parkına döndü

İstanbul’un Anadolu Yakası’nda sahil şeridi, Kadıköy’den Tuzla’ya kadar, Kartal ve Maltepe sahili dahil olmak üzere tamamen karavan parkına döndü. Sahil kenarına vatandaşların günü birlik veya kısa süre için otomobillerini park etmesi için yapılan cepler, karavanlar tarafından işgal edildi.

sahil-karavan-parki
Fotoğraf lisansı: Kartal 24

Başta Kartal, Maltepe, Kadıköy ve Pendik olmak üzere sahil şeridinde karavanların park etmesi, vatandaşların tepkisine neden oluyor.

Bazı karavancıların ise park ceplerindeki karavan yoğunluğundan dolayı park edecek cep bulamayınca sahil yolunda sağ şeride park etmeye başladığı belirtiliyor.

istanbul sahil karavan park isgal 2
Fotoğraf lisansı: Kartal 24

Araçlarını diğer araçlarla mesafe bırakarak park eden karavanlar nedeniyle park alanlarına yeterince araç park edemiyor. Bazı karavancıların karavanlarını birden fazla aracın park edebileceği alanlara ortalayarak alanı tamamen bloke etmesi dikkat çekiyor.

istanbul sahil karavan park isgal 3
Fotoğraf lisansı: Kartal 24

Yeşil alanlara ve yürüme yollarına masa ve sandalye atan karavancılar, geniş alanları işgal ederek bahçe olarak kullanıyor. Çamaşırlarını ağaçlara, elektrik direklerine ve trafik tabelalarına asan karavancılar, tepki çekiyor.

istanbul sahil karavan park isgal 4
Fotoğraf lisansı: Kartal 24

Bazı vatandaşlar ise karavancıların atık sularını bile yollara döktüğünü söyleyerek şikayette bulunduklarını belirtiyor. Karavancıların sahili işgal ettiğini söyleyen vatandaşlar durumdan şikayetçi olduklarını belirtiyor.

istanbul sahil karavan park isgal 5
Fotoğraf lisansı: Kartal 24