Link sharing nedir, ne işe yarar?

Link Sharing, Samsung telefonlarında yerleşik olarak bulunan ve dosyaları diğer Samsung cihazlarınıza aktarmanıza olanak tanıyan bir uygulamadır. Bu özelliğin neyle ilgili olduğunu öğrenmek istiyorsanız, bu yazıyı okumaya devam edebilir ve nasıl çalıştırılacağını görebilirsiniz.

Link Sharing nedir?

Birçok Samsung kullanıcısı, Samsung’da Link sharing özelliğinden habersizdir, ancak bu özelliği keşfetmek, dosya aktarırken çok yardımcı olabilir. Videolar, belgeler, fotoğraflar vb. dahil olmak üzere çeşitli veri türlerini aktarabilirsiniz. Dosyalarınız büyük olsa bile, bu özellik dosyalarınızı rahatlıkla aktarabilecektir. Bu nedenle, bu paylaşım yöntemini birçok durumda uygulayabilirsiniz.

Örneğin, Samsung telefonunuzdan film gibi büyük bir video dosyasını başka bir telefonla paylaşmak istiyorsunuz. Birçok aktarım uygulaması veya yöntemi bunu tam olarak desteklemez veya aktarım işlemi çok yavaş gerçekleşir. Ancak Samsung’un Link sharing özelliği ile büyük ve yüksek çözünürlüklü videoları aktarırken sorun yaşamayacaksınız.

Bununla birlikte, hala sınırlamaları olduğunu unutmamalısınız. Link sharing ile aktarabileceğiniz maksimum dosya boyutu 1 GB ve birden çok dosya paylaşırsanız aynı anda maksimum 2 GB boyutunda dosyadır. Ayrıca, yalnızca Android 6.0 ve sonraki sürümlerle uyumludur.

Samsung Link Sharing nasıl kullanılır?

Artık bu Samsung aktarım özelliğinin ne olduğunu anladığınıza göre, nasıl kullanılacağını öğrenmenin zamanı geldi. Ancak bu özellik ile aktardığınız dosyaların 3 gün boyunca Samsung Cloud’da kalacağını da bilmelisiniz. Ve bu sürenin sonunda, otomatik olarak silinecekler.

Samsung Link Sharing uygulamasını nasıl kullanacağınızı öğrenmek için aşağıdaki basit talimatlara göre hareket edebilirsiniz:

1. Samsung telefonunuzun ana ekranına göz atın ve Dosyalarım istek düğmesine dokunun. Ardından, aktarmak istediğiniz dosyaların nerede depolandığına bağlı olarak Dahili veya Harici Depolama Alanınıza erişin. Aktarmak istediğiniz fotoğrafları, videoları, belgeleri veya diğer dosya türlerini seçin.

2. Seçenekler ekranın alt kısmında görünecektir. Paylaş simgesini seçin ve Paylaş bağlantıları, paylaşım seçeneklerinin en üstünde olacaktır. Seçin, ardından aktarım özelliğinin cihazınızda çalışmasına izin vermek için gerekli tüm izinleri verin.

samsung link sharing

3. İstendiğinde telefon numaranızı doğrulayın. Ardından, Samsung ekranınızda bir bağlantı görüntülenecektir. Bağlantıyı kopyalayın ve diğer Samsung telefonunuzun veya alıcınızın tarayıcısına girin. Seçtiğiniz dosyaları şimdi bu bağlantıda göreceksiniz.

4. Sayfanın sağ üst köşesinde, dosyaları alıcı Samsung telefonunuza kaydetmek için İndir sekmesine dokunun. Daha sonra cihazınızın dahili deposunda saklanacaklar.