Netflix ücretsiz deneme olan ülkeler

Netflix, dünya çapında yaklaşık 222 milyon abonesiyle gezegendeki en popüler yayın hizmetlerinden biridir. Netflix’in kütüphanesi; Netflix’e özel diziler, belgeseller, filmler ve diğer TV dizileri ve filmlerle dolu, nefes kesici derecede geniş bir katalog sunar. Peki Netflix hangi ülkelerde ücretsiz deneme aboneliği sunuyor?

Netflix’teki her şey, sabit aylık aboneliğinizin bir parçası olarak internet üzerinden yayınlanabilir veya çevrimdışı izlemek üzere indirilebilir.

Öte yandan, Netflix her ülkede farklı bir kütüphaneye sahiptir. Bununla birlikte, konumunuzu taklit etmek için IP adresinizi manuel olarak değiştirerek dünya çapında mevcut olan her şeye erişmek mümkündür; bunun için Netflix için en iyi VPN‘i indirmeniz gerekir.

Netflix’in kataloğundaki en unutulmaz diziler arasında; nostalji dolu korku dizisi Stranger Things, komedi-drama Sex Education, dönem draması Bridgerton, realite şovu Selling Sunset, Kraliyet draması The Crown, komedi dizisi Emily In Paris gibi şu anda mevcut olan en büyük TV dizilerinden bazıları yer alır.

Bilmeyenler için Netflix’in dört abonelik katmanı vardır:

  • Reklamlarla Temel | Bazı ülkelerde geçerlidir (Türkiye’de değildir).
  • Temel | Aylık 99,99 TL
  • Standart | Aylık 149,99 TL
  • Özel | Aylık 199,99 TL

Bu fiyat planları arasındaki en büyük fark, en sevdiğiniz Netflix dizilerinin, belgesellerinin ve filmlerinin ortasında reklam aralarına katlanmak isteyip istemediğinizdir. Ayrıca temel abonelikte en yüksek kalite 720p olurken, standart abonelikte en yüksek kalite 1080p’ye ve Özel abonelikte ise 4K’ya kadar çıkar.

Peki Netflix’i ilk kez denemek isteyen yeni gelenler için ücretsiz aboneliğe ne dersiniz?

Netflix ücretsiz deneme sunuyor mu?

Netflix, 30 günlük ücretsiz deneme sürümünü Aralık 2019’da iptal ederek izleyicilerin satın almadan önce deneme olanağını ortadan kaldırdı.

Geçmişte Netflix, herkesin bir kuruş ödemeden önce kaydolmasına ve kataloğundaki her şeyi bir ay boyunca yayınlamaya başlamasına izin veriyordu. Netflix, tüm aboneliklerini 30 günlük bir sürekli sözleşmeyle sunuyor; böylece deneme süresi sonunda izleyiciler, daha fazla kalma taahhüdü olmadan bir ay daha burada kalıp kalmayacağına karar verebiliyordu.

Netflix, ücretsiz deneme süresinin bitiminden üç gün önce yararlı bir hatırlatma göndererek, ilk kez ücret alınmadan önce yeniden düşünüp iptal etmek için zaman sunuyordu.

Netflix ücretsiz deneme sürümünün sona ermesiyle Kaliforniyalı yayıncı, ücretsiz izlemek isteyenler için yeni bir seçenek başlatmaya karar verdi. Netflix, kullanıcıları kaydolmaya ve kataloğun geri kalanını keşfetmeye teşvik etmek için en popüler programlarının yanı sıra özel gişe rekorları kıran dizilerden bir dizi bölüm yayınladı.

Ne yazık ki, daha önce herhangi bir dizüstü bilgisayar, masaüstü bilgisayar, tablet veya akıllı telefonda “netflix.com/tr-en/watch-free” adresine giderek ücretsiz Netflix dizileri ve filmleri izlenebiliyordu, ancak burası da kapatıldı.

Hesaplamayı sürdürenler için, abonelik katmanlarından birine kaydolmadan önce Netflix’in ücretsiz deneme sürümünün keyfini çıkarmanın hiçbir yolu kalmadı. Netflix şu anda hiçbir ülkede ücretsiz abonelik sunmadığı için VPN kullanarak da ücretsiz abonelik elde edemezsiniz.