PowerA MOGA XP-Ultra inceleme: Çok yönlü ve güçlü bir oyun kolu

PowerA MOGA XP-Ultra, Xbox, PC ve mobil oyunlar için hepsi bir arada bir kontrolcü sistemidir. İstenen fiyata değip değmediğini size söylemek için testlerimizden geçirdik.

Bugünlerde piyasada birçok kontrolcü alternatifi var. Ancak, üç farklı sistemi de destekleyen bir hibrit denetleyici o kadar da yaygın değildir. Elbette, telefonunuz için bir kelepçe satın alabilirsiniz, ancak hiçbir şey MOGA XP-Ultra kadar kompakt değildir.

PowerA MOGA XP-Ultra inceleme

PowerA, MOGA serisiyle yeni şeyler deneyerek adından söz ettirdi. PowerA MOGA XP-Ultra ile son zamanların en eşsiz Xbox denetleyicilerinden biri olabilecek bir şey yarattılar. PowerA, kutudan çıkar çıkmaz bir aylık Xbox Game Pass Ultimate, minimal bir kurulum kılavuzu, MOGA’nın çift eklemli mobil oyun klipsi, bir USB-C şarj kablosu ve gamepad’in kendisi ile gelir.

PowerA MOGA XP-Ultra, Xbox denetleyiciniz olarak çalışır. Kablosuz bir denetleyicidir. Ancak burada normdan biraz farklı bir şeye işaret eden parçaları var. Ve bu, dış gövdeyi çıkardığınızda, bir çantaya veya cebe kolayca atılabilen bir mini denetleyiciyi ortaya çıkarıyor. Ve sadece her yerde oynama havasını vurgulamak için bir cep telefonu kelepçesi de dahildir. MOGA XP-Ultra’nın yapamayacağı çok az şey var.

PowerA MOGA XP-Ultra inceleme 2
Fotoğraf lisansı: Kartal 24

PowerA MOGA XP-Ultra tasarım

PowerA, bir süredir üçüncü taraf denetleyiciler ve çevre birimleriyle sınırları zorluyor. PC, Xbox ve mobil oyun arasında geçiş yapan türden bir oyuncuysanız, kurulumunuza mükemmel bir katkı sağlar.

MOGA XP-Ultra aslında oldukça basit bir tasarımdır. Dikkat edilmesi gereken çok özel bir şey olmayan üçüncü taraf bir Xbox denetleyicisine benziyor. Ancak, bir kez elinize aldığınızda, istenen fiyata değdiğini hissediyorsunuz.

Kontrolör, pedin kollarından çıkarılarak yapılan birkaç moda ayrılabilir. İnanılmaz derecede akıllı ve nerede oynamaya karar verirseniz verin kusursuz çalışıyor. Mobil kelepçe ve tutucu da harika bir şekilde güçlüdür.

Her zamanki yerde 3,5 mm’lik bir ses jakı bağlantı noktası bulunurken, Xbox Nexus, Menü, Görünüm ve Paylaş düğmelerinin dörtlü kombinasyonunun tümü denetleyicinin ortasında bulunur.

PowerA MOGA XP-Ultra inceleme 3
Fotoğraf lisansı: Kartal 24

PowerA MOGA XP-Ultra oynanış

Terslerimizde gördüğümüz kadarıyla tüm bu bileşenler iyi çalışıyor. Kontrol çubukları, başparmaklarınızın asla kaymamasını sağlamak için kenarlarda iyi bir tutuş ile güzel bir şekilde içbükeydir. D-pad, oldukça iyi bir his veren iyi tanımlanmış yön tırnaklarıyla tamamlanmış, eşit derecede iyi oyulmuştur.

Arka kısımda ve birkaç programlanabilir arka düğmesi, orta parmaklarınızın kavramaya çalıştığı yerde oturur. Dürüst olmak gerekirse, bunlar harika hissettiriyor, onlara ne eklerseniz ekleyin, anın sıcağında bile kolayca bulunabilir. Denetleyicinin arkasındaki bir Program Düğmesi sayesinde bunları uyacak şekilde programlamak da çocuk oyuncağı.

PowerA MOGA XP-Ultra inceleme 4
Fotoğraf lisansı: Kartal 24

PowerA MOGA XP-Ultra pil

Pil ömrü de etkileyici, PS5’in DualSense 5’inden kolayca daha uzun sürüyor. PowerA MOGA XP-Ultra, en iyi şekilde kullanım ömrü vermek amacıyla 2000 mAh’lik devasa bir şarj edilebilir pil ile gelir. Zamanı geldiğinde USB-C ile şarj etmek, beklediğiniz standartları tamamlar.

Testlerimizden, 2000mAh dahili Li-ion pilin yaklaşık 25-30 saatlik çalma süresi boyunca dayandığını ve çıkarılabilir ergo-grip’te bulunan çift rumble motorlardan ayrıldığında daha uzun süre dayandığını doğrulayabiliriz.