İstanbul öğrenci minibüs fiyatları 2024

İstanbul’da öğrenci minibüs ücreti belli oldu. 2024 yılı İstanbul öğrenci minibüs ücreti tarifesine göre, İstanbul’da öğrenci ücretinin kaç para olduğu açıklandı.

8 Ocak 2024’te yapılan UKOME toplantısında alınan karar ile 13 Ocak 2024’ten itibaren geçerli olmak üzere, İstanbul’da öğrenci minibüs ücreti 10 TL olarak kabul edildi.

İstanbul’da bir öğrencinin öğrenci ücretinden yararlanmak için İstanbulKart göstermeleri gereklidir, ancak üniforma giyinmesine gerek yoktur. UKOME kararına göre öğrenci ücreti ilk, orta ve lise öğrencileri için geçerlidir.

Üniformalı veya üniformasız olarak, İstanbulKart göstererek minibüse binen öğrenciler indirimden yararlanabilir. İndirimden yararlanmak için okula gidiyor olmak gerekli değildir, günün her saatinde bu indirimden faydalanılabilir.

İstanbul’da minibüslerde uygulanan öğrenci ücreti, ilk, orta ve lise öğrencileri için geçerli olan tarifedir. İstedikleri saatte, üniforma gerekmeksizin, okula gidiyor olsunlar veya olmasınlar, bu tarife ile ödeme yapabilirler.

Öğrenci indirimi hakkını kullandırmayan minibüslerin öğrenciler tarafından ALO 153 İBB şikayet hattına şikayet edilmeleri gerekir.