Gebze – Harem minibüsü kaldırıldı mı?

Gebze – Harem minibüsünün son durumu merak ediyor. Gebze ile Harem arasında çalışan minibüs hattının kaldırılıp kaldırılmadığı hakkında en güncel bilgileri burada bulabilirsiniz.

Gebze – Harem minibüs hattı, 2023 yılının yaz aylarında kaldırıldı. Hatta çalışan 600’den fazla minibüsün bir kısmı başka hatlara kaydırıldı. Gebze – Harem hattı ise kısaltılarak Şifa Mahallesi – Küçükyalı hattı olarak hizmet vermeye başladı.

Böylece Gebze – Harem minibüsleri artık Harem’e gitmek yerine Küçükyalı’ya kadar gidiyor. Küçükyalı’dan itibaren isteyenler başka bir araca aktarma yapabiliyor.

Gebze – Harem minibüsü son durum

Gebze ile Harem arasında ulaşımı sağlayan Gebze – Harem minibüsleri, İstanbul’da en uzun minibüs hatlarından biriydi. Kocaeli’nin Gebze ilçesinden başlayan minibüs hattı, Üsküdar Harem’de son buluyordu. Ancak karayolu yükünü arttıran bu hat, artık kısaltıldı.

Tuzla Şifa Mahallesİ’nden başlayan hat, bundan sonra Maltepe Küçükyalı’ya kadar gidecek. Hattı zaten Maltepe’ye kadar kullananlar, bu durumdan etkilenmiyor. Hattın çoğu kullanıcısı halihazırda Pendik, Kartal ve Maltepe’ye gitmek için hattı kullanıyordu.

Hattı Maltepe’nin ötesine kadar gitmek için kullananlar için daha uygun raylı ulaşım seçenekleri mümkün olabilir. Gebze – Halkalı Marmaray hattı gibi. Ayrıca Küçükyalı son durağa kadar gitmek yerine Kartal metroda inip metroya aktarma yapabilirler.