En çok tercih edilen Starbucks kahveleri

Starbucks'ın geniş menüsünden içecek seçerken bunaldınız mı? İşte Starbucks'ta denenecek en iyi 10 kahve.

Starbucks, farklı türlerde özel latte ve frappuccino içeren geniş espresso bazlı içecek menüsüyle tanınan bir kahve dükkanı zinciridir. Gerçek şu ki, sıcak ve soğuk içecek seçenekleri o kadar geniş ve değişiyor ki hepsini denemek imkansız. Bu nedenle, Starbucks gizli menü öğeleri de dahil olmak üzere en iyi Starbucks içeceklerinin listesini bir araya getirdik.,

1971’de Seattle’daki Pike Place Market’te kurulan Starbucks, kahve dükkanı kültürünü ve espresso bazlı içecekleri popüler hale getiren ikinci kahve dalgasının arkasındaki itici güçtü. Starbucks’ın şu anda dünya çapında 32 binden fazla mağazasıyla dünyanın en büyük kahve dükkanı şirketi olduğu bilinmektedir.

20. yüzyılın sonlarında kurulduklarından bu yana, menülerini artık klasik latte ve kapuçinoların çok ötesinde içecekler sunacak şekilde genişlettiler. İster Starbucks’ın en popüler içeceklerini keşfetmek, ister bir sonraki kahve siparişinizi oluşturmak ve yeni bir şeyler denemek isteyin, işte en iyi Starbucks içecekleri seçimimiz.

1. Vanilla Latte

Klasik bir seçimle başlayan Vanilla Latte (Vanilyalı Latte), basit ama lezzetlidir. Bir shot espresso, buğulanmış süt ve vanilya şurubundan oluşan bu kahve, Starbucks’taki en basit seçeneklerden biridir ve tartışmasız en iyi sıcak kahvedir. İnce vanilya aroması, güzel bir akşam desteği veren tada biraz tatlılık katarak bu klasiği en iyi Starbucks lattesi yapıyor. Daha sağlıklı bir şey arıyorsanız, lezzetli bir dozda düşük şekerli kafein alarak vanilya şurubunu da şekersiz alternatifiyle değiştirebilirsiniz.

2. Pumpkin Spice Latte

Starbucks’ın en ünlü içeceklerinden biri, dünya çapında popüler hale gelen PSL olarak da bilinen Pumpkin Spice Latte’dir (Balkabağı Baharatlı Latte). Balkabağı ve tarçın, zencefil ve karanfil gibi lezzetli bir baharat karışımı ile yapılır. Ruh halinize bağlı olarak sıcak, buzlu veya yumuşatılmış olarak sipariş edebilirsiniz. Bu latte çok popüler olmasına rağmen, yılın sadece birkaç ayı için mevcut olan sınırlı sayıda bir içecektir. Bu, mevsiminde elinize almanız için başka bir neden. Pumpkin Spice Latte, Starbucks’ın herkesin en az bir kez denemesi gereken en ikonik lattesidir.

3. Cinnamon Roll Frappuccino

Cinnamon Roll Frappuccino (Tarçınlı Rulo Frappuccino), Starbucks “gizli” menü öğesidir. Starbucks’ın standart menüsünde bulamazsınız, ancak baristanız muhtemelen bunu biliyordur. Ve değilse, Starbucks’ta bulunan bazı şurupları karıştırarak oluşturabilirsiniz. Bu şımartıcı ikram, beyaz moka şurubu, tatlı tarçın şurubu ile karıştırılmış ve tatlı tarçın tozu ile doldurulmuş vanilyalı frappuccino gibi yapılır. Tarçınlı Rulo Frappuccino, bu şurup kombinasyonunun tam olarak tarçınlı rulo gibi tadı olduğunu keşfeden Starbucks müdavimleri tarafından icat edildi. Bu lezzetli içeceğin çok fazla tadı var ve çok fazla kafein içermiyor, bu da onu en sevdiğiniz fırını ziyaret etmiş gibi hissettirecek ikindi tatlısına mükemmel bir alternatif haline getiriyor.

4. Iced White Chocolate Mocha

Mocha, Starbucks’ın en popüler içeceklerinden biridir ve ayrıca bu beyaz çikolatalı buzlu mocha da dahil olmak üzere birçok varyasyon sunar. Beyaz çikolatanın tatlı tadını sevenler için mükemmel olan Iced White Chocolate Mocha (Buzlu Beyaz Çikolatalı Mocha), beyaz çikolata şurubu, espresso, buğulanmış süt ve buzdan oluşur. Geleneksel mocha siparişinizi karıştırmak istiyorsanız bu içecek harika bir seçenektir ve sıcak bir yaz günü için ferahlatıcı bir çözüm olabilir.

5. Salted Caramel Cold Brew

Soğuk demlenmiş bir kahve havasındaysanız ancak daha güçlü bir kahve aromasına sahip bir mocha veya frappuccino’dan daha fazlasını arıyorsanız, Starbucks’ın Salted Caramel Cold Brew (Tuzlu Karamelli Soğuk Kahve) soğuk demlemesini deneyin. Daha da iyisi, tuzlu karamel ile soğuk demlemeyi deneyin. Soğuk demleme, buzlu kahveden farklı bir demleme yöntemidir. Kahveyi yüksek sıcaklıkta demlemek ve daha sonra soğutmak yerine, soğuk demleme, geleneksel olarak daha uzun demleme süresiyle (12 saatten fazla) soğuk suyla demlenir. Bu, çekirdeğin doğasında bulunan daha hassas kahve aromalarının gelişmesine izin verir ve güçlü bir kafein dozu ile pürüzsüz bir kahve içeceği üretir. Mükemmel bir kombinasyon için kalın ve kremsi tuzlu karamel şurubu ekleyerek soğuk demlemeyi tatlı ve tuzlu bir karamel aromasıyla birleştirir ve onu denenecek en iyi Starbucks içeceklerinden biri yapar.

6. Badem Sütü ve Ballı Flat White

Badem sütü meraklıları için bu, Starbucks’ta denenmesi gereken temel içeceklerden biridir. Badem sütü ve ballı düz beyaz, iki shot ristretto, badem sütü, Starbucks bal karışımı ve deniz tuzu içerir. Bitki bazlı sütün bal ve ristretto ile kombinasyonu, sıcak veya soğuğun tadını çıkarmak için güçlü dozda kafein ile lezzetli, hafif tatlı ve cevizli bir lezzet yaratır.

7. Yulaf Sütü ve Esmer Şekerli Buzlu Çırpılmış Espresso

Starbucks içecek isimleri tekerlemeler gibi geliyor, ancak hiçbir şey yulaf sütü ve esmer şekerli çırpılmış buzlu espressonun yerini tutamaz. Sarışın profilli kavrulmuş çekirdeklerin esmer şeker ve tarçın ile karıştırıldıktan sonra buz ve yulaf sütü ile birleştirilmesiyle hazırlanan 3 ölçek espressodan oluşur. Kremalı yulaf sütü ve pürüzsüz sarışın tostun bu karışımı, tarçın ve esmer şekerle mükemmel bir şekilde tamamlanıyor ve bu beze, Starbucks’ta içilecek iyi içeceklerden biri olarak kısa sürede bir yer edindi.

8. Dirty Chai Latte

Dirty Chai, tarçın, kakule, zencefil ve hindistan cevizi ile tatlandırılmış siyah bir çay olan yoğunlaştırılmış masala çayından yapılan popüler Chai Latte’nin bir çeşididir. Masala karışımı daha sonra buğulanmış sütle karıştırılır ve kirli chai, bu lezzetli ve aromatik içeceği daha da geliştirmek için bir shot espresso içerir. Ekstra kafein dozu, chai’nin tadını zenginleştirir ve içeceği başka bir seviyeye taşır, öğleden sonra momentumunu yakalamak için harikadır.

9. Iced Marble Mocha

Tan Mocha veya Black and White Mocha gibi diğer isimlerle de bilinen Iced Marble Mocha, içecekte beyaz ve bitter çikolata şurubunu birleştiren bir mocha çeşididir. Mermer çikolata hayranıysanız, denemek için Starbucks içecekleri listenize Iced Marble Mocha’yı ekleyin. Bu içecek, bitter çikolatanın tadını çok acı ve beyaz çikolatayı çok tatlı bulanlar için mükemmel bir alternatif sunuyor. Tatlılık ve acılık dengesi, özellikle espresso ile eşleştirildiğinde harika çalışıyor.

10. Yeşil Çaylı Frappuccino

Son olarak Yeşil Çaylı Frappuccino, kahveye alternatif olarak farklı içecekler denemek isteyenler için mükemmel bir seçenek. Starbucks, içeceğin limon yeşili aromasını ve rengini oluşturmak için matcha yeşil çayı kullanır. Yeşil çaydan bile daha güçlüdür ve doğal bir enerji artışının yanı sıra daha hızlı metabolizma ve daha iyi odaklanma da dahil olmak üzere vücudunuz için süper gıda sağlık yararları sağlar. Matcha tozu, sıcak bir içecekte buğulanmış sütle karıştırılabilir, ancak Buzlu Matcha Latte veya Yeşil Çay Frappuccino olarak soğuk olarak da servis edilebilir.

Bu, sağlığına dikkat edenler veya öğleden sonra üzülmeden coşkusunu yeniden kazanmak isteyenler için Starbucks’ta denenebilecek en iyi kahvelerden biridir. Listemizden kaç Starbucks kahve içeceği denediniz? Bir dahaki sefere siparişinizi verdiğinizde, bu kahve serisinin sunduğu yeni ve heyecan verici tatları keşfetmek için bir tane deneyin.