Kartal Soğanlık’ta yeni bir cami inşa edilecek

İstanbul Kartal’da yeni bir caminin inşaatı için ilk kazma vuruldu. İBB Makine İkmal Müdürlüğü’ne ait araçlar tarafından kazı yapılan alanda cami inşaatı için çalışmalara başlandı.

Kartal Soğanlık Orta Mahalle’de yapılması planlanan yeni caminin inşaatı için çalışmalara başlandı. Kartal İlçe Müftüsü Mehmet Öztürk’ün de bilgi almak için ziyaret ettiği şantiyede İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait dozerlerle temel kazısına başlandı.

kartal soganlik yeni cami 1

Soğanlık’ta D-100’deki Bölge Trafik Merkezinin hemen yanında inşa edilecek olan camide 4-6 yaş Kur’an Kursu, imam evi ve otopark bulunuyor. Camiye ihtiyaç olduğu belirtilen bölgedeki caminin tamamlanmasıyla beraber bölgedeki cami ihtiyacını gidermesi bekleniyor.

kartal soganlik yeni cami 2

Kartal Soğanlık’ta yapımına başlayan cami için temel kazısı gerçekleştirildi. İlk kazma vurulan cami ile bölgedeki vatandaşların cami ihtiyacı karşılanacak. Cami yapılarak bölgede dini vecibelerini yerine getirmek isteyen vatandaşların camiye ulaşımları kolaylaştırılacak.

kartal soganlik yeni cami 3
kartal soganlik yeni cami 4

Yapılan yeni caminin tamamlanmasıyla beraber bölgeye yeni bir soluk getirmesi ve estetik olarak da bölgede güzel bir manzara oluşturması bekleniyor. Cami inşaatının 1 yıl içinde tamamlanacağı tahmin ediliyor.