İSBİKE çalışmıyor, 2 ay boyunca kapalı olacak

İSBİKE çalışmıyor, İSBİKE neden çalışmıyor? İstanbul Büyükşehir Belelediyesi’ne (İBB) bağlı olarak İstanbul’da faaliyet gösteren paylaşımlı bisiklet servisi İSBİKE, bakım ve onarıma giriyor. İSBİKE servisleri iki ay boyunca çalışmayacak.

1 Ocak’ta kapanacak olan İSBİKE servisleri, şubat ayı sonuna kadar açılmayacak. 1 Ocak 2023 ile 28 Şubat 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek bakım ve onarım çalışmaları ile İSBİKE sistemleri tamamen yenilenecek. İSBİKE’da yapılacak çalışmalar ile bisiklet sistemlerindeki tüm arızaların giderilmesi ve tüm istasyonların yenilenmesi planlanıyor.

İSBİKE çalışmıyor

Çalışmaların yapılacağı süre boyunca aktif abonelikleri bulunanlara ekstra 2 ay eklenerek mağdur olmalarının önüne geçilecek. Böylece abonelik süresi devam eden kullanıcılar, süre kaybına uğramadan Mart ayından itibaren İSBİKE kullanmaya devam edebilecek.

İSBİKE’dan konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Değerli Bisiklet Severler;

İsbike Akıllı Bisiklet Paylaşım Sistemlerinde yapılacak bakım, onarım ve yenileme çalışması sebebiyle, 01.01.2023 ile 28.02.2023 tarihleri arasında bisiklet ve istasyonlarımızda hizmet verilemeyecektir.

Bu sürede hak kaybı oluşmaması için abonelerimizin mevcut sürelerine 2 ay ilave edilecektir.

İsbike misafirlerimizin bilgisine sunarız.

İSBİKE bisiklet sistemlerinde gerçekleştirilecek bakım çalışmalarının tamamlanmasının ardından sistemlerin sorunsuz olarak açılması bekleniyor. İSBİKE’ın 2023 yılı ilkbaharı ve yaz aylarında çok daha kaliteli hizmet vermek için bu çalışmaları yaptığı öğrenildi. Bakım ve onarım çalışmalarının devam ettiği süre boyunca bisiklet istasyonları hizmet vermeyecek ve bisiklet kiralamak mümkün olmayacak.