Gökhan Yüksel’in 2024 yerel seçim vaatleri

Kartal Belediye Başkanı ve 2024 yerel seçimlerinde yeniden belediye başkan adayı Gökhan Yüksel, seçim vaatlerini ve projelerini açıkladı, devam eden projeler hakkında bilgi verdi. Kartal Belediye Başkan Adayı Gökhan Yüksel, 16 Mart’ta Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde yapılan proje lansmanında, 2024 yerel seçimleri için vaatlerini anlattı, yeni projeler ve devam eden projeler hakkında bilgi verdi.

Toplantının ilk bölümünde 5 yıllık görev süresi boyunca gerçekleştirilen projeleri ve yaşanan süreçleri anlatan Yüksel, ikinci bölümde ise seçim vaatlerini anlattı. Lansmanın ikinci bölümünün başında İBB İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da bir video ile vatandaşlara seslendi.

gokhan yuksel proje lansman

Gökhan Yüksel’in seçim vaatleri

Yeni Sağlık Polikliniği

gokhan-yuksel-proje-poliklinik

Yavuz Selim Devlet Hastanesi’nin yıkılmasından dolayı merkezdeki poliklinik ihtiyacını Kartal Belediyesi giderecek. Kartal Belediye Başkan Adayı Gökhan Yüksel, Kaymakamlığının hemen arkasında yer alan yeni sağlık polikliniğinin çok kısa sürede açılacağını ve içinde röntgen ve ultrason hizmetinin de yer alacağını söyledi.

Kartal Batı Merkez Projesi ve Yeni Çarşı

gokhan-yuksel-proje-bati merkez

Kartal’ın 2024-2034 vizyonunu belirleyen bir proje yaptıklarını söyleyen Başkan Yüksel, Kartal Batı Merkez Projesi ile Etap 1 ve Etap 2 olarak adlandırılan alanın Kartal’ın açık çarşısı ile yeni bir ticari merkez olacağını belirtti.

Doğu Merkez Projesi

gokhan-yuksel-proje-dogu merkez

Başkan Yüksel, yıllar sonra bu bölgenin artık bir planı olduğunu ifade ederek bölgede dönüşümün başladığını söyledi. Kartal’ın Doğu Merkez Projesi’ni de hazırladıklarını kaydeden Başkan Yüksel, 8 mahalleyi ilgilendiren 257 hektarlık alandaki 40 yıllık planlama çalışmasını tamamlamayı başardıklarını, yeni dönemde burada da akıllı binalarla dönüşümün başlayacağını belirtti.

Taş Ocağı Sosyal Yaşam Alanı

gokhan-yuksel-proje-tas ocagi yasam merkezi

Eski taş ocağının bulunduğu alanı Taş Ocağı Sosyal Yaşam Alanı olarak öngördükleri ve buranın doldurulmasına engel olduklarını kaydeden Yüksel, 313 dönüm büyüklüğündeki alanın kurtarılmasında pay sahibi olduklarını ifade etti.

Spor Caddesi’nde yeni meydan projesi

gokhan-yuksel-proje-kartala yeni meydan

Kartal’a Yeni Merkez Projelerinin olduğunu ve eski stadın da olduğu Kaymakamlıktan Neyzen Tevfik Meydanı’na kadar olan 60 dönümlük alanla ilgili bir çalışma yaptıklarını belirten Başkan Yüksel; konut, turizm, ticaret, kültür ve yaşam alanlarından oluşan proje tamamlandığında ortaya yeni bir meydanın ortaya çıkacağını söyledi. Bu yeni meydanın Kartal’ın yeni bir çekim merkezi olacağını ifade eden Yüksel, bu alanın tam karşısındaki 4 adanın da bu dönüşümden etkileneceğini aktardı.

Kartal Rıhtım Projesi – Ankara Caddesi Yenileme Projesi

gokhan-yuksel-proje-rihtim projesi

Kartal’ın rıhtım projesini hayata geçireceklerini ve Hamam Sokak, Ankara Caddesi ve Rıhtım Caddesi’nin ticaret ve eğlence alanlarını da içine alan bölgeyi yeni bir görünüme kavuşturacaklarını ifade etti. Başkan Yüksel, projenin Marmaray ile sahil bandı arasını kapsayacağını söyledi.

İyilik Kampüsü: Aile Okulu, Engelli Spor Merkezi ve Gönül Çarşısı

gokhan-yuksel-proje-esentepe kapali spor salonu

Kartal Belediye Başkan Adayı Gökhan Yüksel, sosyal dayanışmayı güçlendirmek için Aile Okulu’nu kuracaklarını ve Esentepe’de Gönül Çarşısı’nın da içinde bulundu alanın var olan Engelli Spor Merkezi ve yeni yatırımlar ile iyilik kampüsüne dönüşeceğini söyledi.

Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi

gokhan-yuksel-proje-barinak

Kartal Belediye Başkan Adayı Gökhan Yüksel, sokak hayvanları için barınak ve rehabilitasyon merkezi projelerinin olduğunu ve Orman Bakanlığı’nın tahsis sağladığı anda harekete geçeceklerini ifade etti.

Daha Fazla Aydınlatma ve Prestij Caddeleri

gokhan-yuksel-proje-aydinlatma

Tüm mahallelerde üst yapı yatırımlarına devam edeceklerini ve başta aydınlatma olmak üzere prestij caddelerinin arttırılacağını söyledi. Böylece Kartal’da karanlık ve tehlikeli sokaklar ve parklar olmayacak. Yepyeni prestij caddeleri yapılacak.

Her Mahalleye Kreş

gokhan-yuksel-proje-kres

Kartal’da kreş olmayan mahalle bırakmayacaklarını ve İBB’nin de yeni kreş yatırımları olacağını kaydeden Yüksel, Cevizli, Çavuşoğlu, Esentepe, Karlıktepe, Orhantepe, Topselvi, Yakacık Yeni ve Yunus Mahallelerinde kreş yapılacağını duyurdu.

İkinci Kız Yurdu, Atalar Kültür Merkezi ve Kütüphanesi, Ali Ekber Çiçek Sanat Akademisi

gokhan-yuksel-proje-yurt

Ali Ekber Çiçek Sanat Akademisi’nin açılacağını müjdeledi ve var olan kız yurdu ile birlikte yeni dönemde yeni bir kız yurdunu daha Kartal’a kazandıracaklarını belirten Yüksel, Kartal Cem Evi Vakfı ile işbirliği yaparak bir kız yurdunun yanı sıra Atalar Kültür Merkezi ve Kütüphaneyi de yapacaklarını söyledi.

TEKMER

gokhan-yuksel-proje-tekmer

Kartal’a E Spor Merkezi ve Teknoloji Geliştirme Merkezi (TEKMER) yapacaklarını ifade eden Yüksel, Makine Hangar ile birlikte bu merkezin Kartallı gençlere büyük avantaj sağlayacağını söyledi.

Yakacık Kültür Evi ve Yaşam Merkezi ve Cevizli Komşuluk ve Dayanışma Kültür Merkezi

gokhan-yuksel-proje-yakacik kultur

Yakacık Kültür Evi ve Yaşam Merkezi’ni bitirmek üzere olduklarını belirten Yüksel, Cevizli Komşuluk ve Dayanışma Kültür Merkezi’nin de çok yakında hizmete gireceğini söyledi.

gokhan-yuksel-proje-komsuluk

Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi

gokhan-yuksel-proje-hasan ali yucel

Kartal Belediye Başkan Adayı Gökhan Yüksel, yeni dönemde Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’ni yenileceklerini söyledi.

40 yeni park ve Aydos Orman Parkı

gokhan-yuksel-proje-yeni parklar

40 yeni park yapacaklarını ve 70 parkı yenileceklerini, 10 milyon metrekarelik Aydos Orman Parkı’nı da yapacaklarını kaydetti.

gokhan-yuksel-proje-aydos park

Teknokent

Kartal’a Teknokent kazandıracaklarını açıklayan Başkan Yüksel, burada üniversite, sanayi, belediye işbirliğini hayata geçireceklerini ve teknoloji odaklı yatırımları teşvik etmeyi hedefledikleri ifade etti. Kartal’ı akıllı bir kent haline getirmek için çalışacaklarını ve Kartal’ın dijital bir ikizini oluşturarak ilçenin elektrik, su, ulaşım, güvenlik, atık yönetimi, tarım, itfaiye, imar, planlama, afet yönetimi gibi alanlarda daha doğru modeller geliştirebileceklerini ve bu sayede hizmet ve yatırımların yönetimini tek bir kontrol noktasından gerçekleştirebileceklerini söyledi.

Uğur Mumcu Cem Evi

Yüksel, Uğur Mumcu Cem Evi’nin de yapılacağını müjdeledi. Daha önce ihaleye çıktıklarını, ancak firmaların katılmaması nedeniyle sürecin gerçekleşmediğini belirten Yüksel, yeni dönemde Uğur Mumcu Cem Evi için müjdeli haberi verdi.

Uğur Mumcu Kent Meydanı

Yüksel, ayrıca Uğur Mumcu Kent Meydanı’nı da bitireceklerini söyledi.

Her Mahalleye Gezegen Kafe

Yüksel, Gezegen Kafesi olmayan mahalle bırakmayacaklarını belirterek sporda tesisleşmeyi sürdüreceklerini ifade etti. Böylece Kartal’da her mahallede uygun fiyatlı ve hijyenik şekilde hazırlanan yiyeceklerin olduğu Gezegen Kafe olacak.

Gümüşpınar Kapalı Pazar Alanını ve Atık Getirme Merkezi

gokhan-yuksel-proje-atik gelistirme

Kartal Belediye Başkan Adayı Gökhan Yüksel, Gümüşpınar Kapalı Pazar Alanını ve Atık Getirme Merkezi kuracaklarını söyledi. Böylece atık işleri tamamen belediye bünyesinde gerçekleştirilecek, atıklar çok daha düzenli ve her siteden tam saatinde toplanacak.

2019-2024 yılları arasında yapılan çalışmalar

Görev süresi boyunca yapılan bazı hizmetleri anlatan Yüksel, Komşu İletişim Merkezinin (KİMER) kuruluşunu ve Kartal’ın kronik sorunlarının İBB ile birlikte çözüldüğü altyapı yatırımlarını anlattı. KİMER’de 800 binden fazla çağrı aldıklarını, 2250 sokağa sahip Kartal’ın her yıl 200-250 sokağı yenilemeye gayret ettiklerini ifade eden Yüksel, toplam 100 bin metre kare büyüklüğünde 33 yeni park yaptıklarını ve toplam 72 bin metrekare büyüklüğünde 100 parkı yenilediklerini ifade etti.

gokhan yuksel vaatler

Dragos Su Sporları İskelesi, Atalar ve Karlıktepe Spor Merkezleri gibi yatırımları sıralayan Yüksel, Makine Hangar, Mustafa Necati Kartal Belediyesi Kız Öğrenci Yurdu, Yalı-Yunus-Topselvi Kültür Merkezi, Mustafa Necati Etüt Merkezi, Gezegen Kafe Sosyal Tesisleri, Afet Koordinasyon Merkezi, Aşevi ve Gıda Bankası, Lojistik Merkezi, Sokak Hayvanları Tedavi Merkezi gibi gerçekleşen projeleri detaylı şekilde anlattı.

Kartal 494 hektar alanda planlama çalışması gerçekleştirdiklerini ve 40 yıldır bitmeyen planları hayata geçirdiklerini söyledi. 8 farklı imar planı bitirdiklerini kaydeden Yüksel, görev süresi boyunca meydana gelen 4 depremin ardından Kartal’daki yapı stoku ile ilgili çalışma yaparak 27 bin 142 yapı ile ilgili ayrıntılı bir veri tabanı oluşturduklarını söyledi. Kartal’ın 12 farklı noktasına Kandilli Rasathanesi ile birlikte yeni sismik cihazlar yerleştirdiklerinin ve Dragos İskelesine de Tsunami Erken Uyarı Sistemini yine Kandilli Rasathanesi ile birlikte kurduklarını kaydetti.