Ankara (Bankalar) Caddesi yenileniyor: Kartal Rıhtım Projesi

Kartal’da Bankalar Caddesi olarak da bilinen Ankara Caddesi ve Kartal sahil kısmı için yenileme projesi başladı. Kartal Rıhtım Projesi ile Kartal’ın merkezine çeki-düzen verilecek. Kartal Belediye Başkan Adayı Gökhan Yüksel’in Kartal Rıhtım Projesi ile Kartal Meydanı, Ankara Caddesi, Rıhtım Caddesi ve Hamam Sokak yenilenecek.

kartal rihtim 2

2019’dan önce her yağmurda Kartal sahili ve rıhtım bölgesinde sel baskınları oluşuyordu. 2020’de bölgede alt yapı çalışmaları başlatıldı. Öncelikle alana devasa künkler yerleştirildi ve sel baskını sorunu çözüldü. Ardından bölge için yeni proje çalışmaları başlatıldı.

kartal rihtim 3

Projenin Hürriyet Caddesi, Egemenlik Bulvarı ve Neyzen Tevfik Meydanı etabı geçtiğimiz yıl tamamlandı. Sırada Ankara Caddesi ve Kartal sahil etabı var. Kartal Rıhtım Projesi ile Ankara Caddesi ve sahil tarafında muhteşem bir proje hayata geçirilecek. Çalışmalarla beraber meydandaki beton görüntü sona erecek, her yer yemyeşil olacak.

kartal rihtim 4

Marmaray ile sahil bandı arasında kalan, Hamam Sokak, Ankara Caddesi ve Rıhtım Caddesi gibi ticaret ve eğlence alanlarını içine alan bölge, yeni bir tasarıma kavuşturulacak.

kartal rihtim 5

Çalışmalar tamamlandığında Ankara Caddesi’ndeki kırık-dökük olan tüm yer kaplamaları yenilenecek. Kartal Meydanı’ndaki beton görüntü sona erecek, yemyeşil bir alan olacak. Bölgede esnafın işleri daha da açılacak, harika yürüyüş yolları yapılacak.

kartal rihtim 6