İçinizi Ürpertecek En Başarılı Korku Filmleri

Korku filmleri izlemeyi bazı kişiler çekinirken bazıları korku filmi izlemeye bayılır. Bugün izlemeyi çok sevenler adına veya arada bi izleyim diyenlere özel yazımızı kaleme aldık.

Korku filmi izlerken kalp atışları değişir ve bir o kadar gerilim duyyulmaya başlanır.Bu tür duyguları yaşayacağınız en iyi korku filmleri hangisi diyorsanız bu derlememiz tam size göre.

1)  Siccin

İlk filmimiz ‘Siccin’’i ele alabiliriz. Filmin hikayesi, bir aile üyelerinin cinlerle olan gizemli bağlantısı sebebiyle yaşadığı dehşet verici olayları konu almakta. Aile  üyeleri, cinlerin musallat olduğu bir evde yaşadıkça, geçmişe dair karanlık sırların ortaya çıkmasıyla yüzleşirler. Bu film, korku ve aile draması konularının birleştiği izleyicilere de ürkütücü bir deneyim sunduğunu söyleyebiliriz.

2)  Çığlık

Korku filmleri izle dendiğinde en unutulmaz filmlerin başında gelen ‘Çığlık’ filmini bu derlemeye eklemeliyiz. Korku konulu filmler duayenlerinden biri olan Wes Craven’ın kendi filmografisinden yola çıktığı hatta biraz da umursamayarak çekimini yaptığı bu korku komediyi derlememizde yer verdik. Özellikle 2022 yılında yayınlanan 5. bölümü, Melissa Barrera ve Jenna Ortega’nın başrol oldukları yepyeni kadrosu ve orijnal çığlık filmine sadık senaryosuyla oldukça ilgi topladığını söyleyebiliriz.

3)  Halka

Bir diğer filmimiz elbette ‘Halka’. İsmini duyar duymaz içinizin ürperdiğini duyar gibiyim.Hem izlenirken hem de sonrasında insanları en çok korkutan bu film olabilir diyebiliriz. Başrolünde Naomi Watts’ın oynadığı Amerikan versiyonunda, görsel tarafta çok özenl davranılan, korku zıplamasıyla güçlendirdiği gerilimini hiç kaybetmeyen şahane bir hikaye sizleri bekliyor.

4)  Cadı

Korku filmleri izle de başka seçeneğimiz olan “Cadı” filmini ele alıyoruz. IMDb filmler puanlamasında 7 gibi bir puana sahip korku filmi oldukça beğenilmiştir. Geçmişte yaşayan bir ailenin olağanüstü güçlerle baş etmesini konu alan bu filmin sonunda kafanızın karışıklığıyla sizi baş başa bırakıyor, başka filmler durağına geçiyoruz.

Herkes en az farkına varmasa dahi hayatlarında bir kez korku filmi izlemiştir. Çünkü bazı filmlerin korku olduğu anlaşılması güç oluyor ya da çok komedi tarzına kaçabiliyor.

5)  Kapan

Bizim bir sonraki korku filmleri izle yolculuğumuzun durağı “Kapan”. Filmin konusu ise; ırkçılık ve toplumsal eleştiriyi korkuyla harmanlayan bir senaryoya sahiptir. izleyicilerine sürükleyici bir deneyim sunan Daniel Kaluuya’nın korku filmleri izle seçeneklerinden vazgeçilmezi haline gelmiştir.