Marmaray ile Kartal Adliyesi’ne nasıl gidilir?

Marmaray ile Kartal Adliyesi’ne gitmek için izlemeniz gereken yolu ve hangi durakta inmeniz gerektiğini öğrenmek için doğru yerdesiniz. Burada, Marmaray ile Kartal Adliyesi’ne nasıl gidileceğini öğrenebilirsiniz.

Öncelikle hangi adliyeye gitmeniz gerektiğinden emin olmalısınız. Kartal’da iki adliye bulunur: İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi ve İstanbul Anadolu Adalet Sarayı. Normal davalara genellikle Anadolu Adliyesi’nde bakılır.

Marmaray ile Kartal Adliyesi

İstanbul’un ilçelerini sahil tarafından birbirine bağlayan Marmaray ile Kartal’daki Kartal Anadolu Adliyesi’ne ulaşabilirsiniz. Ancak Marmaray’ın adliyeye direkt gitmediğini, trenden indikten sonra aktarma yapmanız gerektiğini unutmayın.

Marmaray ile Kartal Anadolu Adliyesi’ne gitmek için trenden inmeniz gereken durak Kartal istasyonudur. Burada, KM34 İETT otobüsü ile aktarma yapabilirsiniz. Trenden indikten sonra deniz tarafındaki çıkıştan çıkın ve hemen çaprazdaki duraktan KM34 İETT otobüsüne binin. Otobüsten Lütfü Kırdar durağında inin.

Eğer Kartal’daki İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi’ne gidecekseniz, trenden Cevizli’de inerek adliyeye direkt olarak ulaşabilirsiniz. İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi, Cevizli istasyonunun hemen karşısındadır.