İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi nerede, nasıl gidilir?

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Kartal Cevizli Mahallesi’nde yer alan İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi (BAM), 29 Ağustos 2017’de hizmete girdi. Son teknolojinin kullanılan binanın maliyeti 160 milyon TL’den fazla. Marmara Bölgesinde 6 ilin mahkemelerinin kararlarına üst mahkeme sıfatı ile bakan İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi, Kartal Cevizli’de hizmet veriyor.

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Başkanlığı 23 Ceza ve 37 Hukuk dairesinden oluşuyor. 1 Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı, 60 Daire Başkanı ve 189 üye hakim görev yapacaktır. İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi İstanbul, Edirne, Tekirdağ, Kırklareli, Sakarya ve Kocaeli illerinde ilk derece mahkemeleri tarafından verilen tüm kararların İstinaf yeridir.

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi’ne nasıl gidilir?

Adres: Orhantepe Mahallesi, Çini Sokak, No: 5/1, 34865 Kartal / İstanbul. Telefon numarası: +90 216 303 20 00.

Marmaray ile gitmek için Cevizli’de inmeniz gerekir. Metro ile gitmek için Hastane – Adliye durağında inip 134YK İETT otobüsüne aktarma yapıp Meteoroloji Müdürlüğü durağında inmeniz gerekir.

Üsküdar Caddesi’ndeki İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi otobüs durağından ulaşılabilir. Duraktan 16, 16A, 17, 133G, 133N, 133T İETT otobüsü geçer. Ayrıca caddeden C50 Kadıköy Pendik ve C501 Kartal – Kadıköy minibüsü geçer.

Tugay Yolu Caddesi’ndeki Savaş Sokak otobüs durağına 500 metre uzaklıktadır ve duraktan 17S, 133F İETT otobüsü geçer. 30 Ağustos Caddesi’ndeki Meteoroloji Müdürlüğü durağından ulaşılabilir ve duraktan 134YK İETT otobüsü geçer.

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi’ne ulaşım

1. Kartal’dan ulaşım: D-100’ün üst tarafında Soğanlık ve Uğur Mumcu’dan 134YK İETT otobüsü ile ulaşabilirsiniz. Kartal’dan Üsküdar Caddesi üzerinden İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi durağına giden 16 / 16A / 17 / 133G / 133N / 133T İETT otobüsünü kullanabilirsiniz. Ayrıca Tekel Caddesi’nden 134YK İETT otobüsüne binerek Meteoroloji Müdürlüğü durağında inebilirsiniz. Marmaray ile gitmek isterseniz Cevizli durağında inmelisiniz. Kartal’dan Kadıköy yönüne giden bir minibüsle de gidebilirsiniz.

2. Maltepe’den ulaşım: Maltepe’den Bağdat Caddesi üzerinden İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi durağına giden 16 / 16A / 17 / 133G / 133N İETT otobüsünü kullanabilirsiniz. Marmaray ile gitmek isterseniz Cevizli durağında inmelisiniz. Maltepe’den Kartal yönüne giden bir minibüsle de gidebilirsiniz.

3. Pendik’ten ulaşım: Marmaray ile Cevizli durağında inerek ulaşabilirsiniz. Otobüsle 16 / 16A / 17 İETT otobüsünü kullanabilirsiniz.

4. Kuzey’den ulaşım (Sultanbeyli, Sancaktepe, Çekmeköy): 132M İETT otobüsü ile gidip Denizer Caddesi durağında inip ardından 1 km yol yürüyerek tek vasıtada varabilirsiniz. 132M İETT otobüsüne Sancaktepe ve Çekmeköy’den Ebubekir Caddesi üzerinde aktarma yapabilirsiniz. Onun dışında Kartal’a gidip Marmaray ile Cevizli’ye gidebilirsiniz.

5. Kadıköy’den ulaşım: Metroya binip, Esenkent durağında inip 134YK İETT otobüsü ile aktarma yaparak ulaşabilirsiniz. Ayrıca Marmaray’a binip, Cevizli durağında inerek gidebilirsiniz. Kartal’a giden bir minibüse binebilirsiniz.

6. Doğu’dan ulaşım (Tuzla, Gebze): Marmaray ile Cevizli’ye gidebilirsiniz.

7. Kuzey Batı’dan ulaşım (Beykoz, Ataşehir, Ümraniye): 500T İETT otobüsüne binip, D-100 Esenkent Metro durağında inip 134YK İETT otobüsü ile aktarma yapabilirsiniz.

8. Avrupa Yakası’ndan ulaşım: Marmaray’a binip Cevizli’de inerek gidebilirsiniz veya Kadıköy’e geçerek M4 Kadıköy – Tavşantepe Metrosu ile Esenkent durağında inip 134YK İETT otobüsü ile aktarma yapabilirsiniz. Metrobüsle Söğütlüçeşme’ye gidip Marmaray’a binebilirsiniz. En iyi ulaşım Marmaray ile.