Kartal’a Havaist şoku; Kartal haritadan silindi

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan İstanbul Havalimanı’nına şehir içi ulaşımı sağlayan Havaist seferlerinde Kartal es geçildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin AK Parti’de olduğu dönemde hazırlanan sefer planlanlamasında Kartal’a yer verilmedi.

Kartal 24’ün haberine göre, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan kalkan Havaist otobüsü, Pendik İDO Deniz Otobüsleri Terminali’nden (eskiden Kartal’daydı) geçip Tavşantepe Metro İstasyonu ve ardından Pendik YHT İstasyonu’na gidiyor. Buradan da doğrudan İstanbul Havalimanı’na gitmek üzere seferine devam ediyor. Kartal’dan İstanbul Havalimanı’na gitmek isteyen birinin tersine istikamette Pendik’e geçip ardından bu otobüse binmesi gerekiyor.

havaist

Havaist Kartal’dan geçmiyor

Oysa aynı otobüs çok rahat bir şekilde Kartal Metro istasyonundan veya Yunus sahilden geçip İstanbul Havalimanı’na öyle gidebilirdi. İşte o harita aşağıda. İBB yönetimi Kartal’ı, Maltepe’yi ve Ataşehir’i resmen haritadan silmiş. Öte yandan, Sabiha Gökçen’den İstanbul Havalimanı’na ulaşımı sağlayan Havaist yolculuk ücreti 30 TL olarak belirlenmiş. Bu fiyatlandırma Havaist’in en pahalı seferi olarak göze çarpıyor.

havaist pendik

havaist