Kartal İDO İskelesi: Tadilat nedeniyle kapatıldı, yıllardır açılmadı

Kartal’da tadilatı yılan hikayesine dönen ve yıllardır kapalı bulunan İDO Deniz Otobüsü İskelesi hala hizmete açılmadı. “Tadilat Nedeniyle Hizmet veremiyoruz, Pendik’e gidin” tabelası asılarak seferlere son verilen İDO Kartal İskelesi çürümeye terk edildi.

İDO İskelesini İSPARK yaptılar

Kartal’dan Yalova’ya deniz otobüsü seferleri yapılan İDO iskelesi kapatılarak Pendik’e taşındı. Kartal’daki iskelenin önüne “Tadilat Nedeniyle Hizmet veremiyoruz, Pendik’e gidin” tabelası asıldı. Kartal 24’ün haberine göre, o gün bugündür Kartal’dan bir deniz otobüsü bile kalkmadı. Yıllardır atıl durumda bırakılan iskelenin önüne İSPARK yaptılar. Vatandaşlar hem iskeleyi kullanamıyor, hem de önüne park etmek için para ödemek zorunda bırakılıyor. Kartal 24, Change sitesinde “Kartal İDO İskelesi yeniden açılsın” başlığıyla imza kampanyası başlattı.

Esnaf kepenk kapattı

İDO İskelesinin kapanmasıyla beraber Kartal’ı dışarıya açan tüm ulaşım ağı da yok olmuş oldu. Kartal 24’ün haberine göre, Kartal – Yalova deniz otobüsünü kullanan vatandaşlar seyahatlerini Kartal’dan değil de Pendik’ten yapmak zorunda kalınca, üstüne Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesi’nin Tuzla’ya taşınması da eklenince Kartal esnafı iş yapamaz hale geldi, borçlarından dolayı zorlanan esnaf kepenk kapattı.

Pendik’e dev ulaşım ağı, Kartal’a zırnık

İDO iskelesinin Kartal’dan Pendik’e taşınması yetmezmiş gibi, İstanbul-Ankara arası Yüksek Hızlı Tren hattı da Pendik’ten başlamak üzere hizmete alındı. Kartal 24’ün haberine göre, geçtiğimiz hafta açılışı yapılan Marmaray hattıyla Yüksek Hızlı Tren Kartal’ı es geçip Maltepe’de duracak şekilde konumlandırıldı, Kartal’a yine durak verilmedi. Tüm bu durumlar Kartal’da ulaşım anlamında büyük bir eksiklik yarattı.