Afrika Kurban Hisse Bağışı Nedir?

Afrika’da insanlar; yoksulluk, su kıtlığı, bulaşıcı hastalık ve iç savaş gibi olumsuzluklar altında yaşam mücadelesi veriyor. Milyonlarca Müslüman’ın yaşadığı Afrika kıtası, Kurban Bayramı’nda kardeş ülkelerden gelecek kurban bağışları ile bayramı idrak ediyor. Bu vesile ile Afrika kurban bağışının önemi her kurban öncesinde tekrar hissediliyor.

Kurban; kişinin Allah’a yakınlaşmasına ve rızkını ihtiyaç sahipleri ile paylaşmasına vesile olan bir ibadettir. Bu ibadet, mala dayalı bir ibadet biçimi olduğundan kişinin kendisinin yerine getirebileceği gibi başka bir kişiye vekalet vererek de yerine getirmesi uygundur. “Afrika kurban hisse bağışı nedir?” sorusunun cevabı bu işlemlerin öğrenilmesi bakımından önemlidir?

afrika-kurban-hisse-bagisi-nedir 2

Afrika Kurban Hisse Bağışı Nasıl Yapılır?

Kurban ibadetini, bir kurum-kuruluşa bağış yaparak gerçekleştirmek isteyen kişi, kurbanının Afrika’da kesilmesini istiyor ise Afrika kurban hisse bağışında bulunmalıdır. Hisse bağışı ise büyükbaş hayvanların 7 hisseye kadar bölünebilmesi ile alakalıdır. Bir kurban, 7 kişiye pay edilerek kesilebilir. Afrika kurban hisse bağışı yaparak bu hisselerden (paylardan) biri alınmış olur.

Afrika kurban bağışı yapmak için izlenecek ilk yol ise öncelikle kurban kesim ve dağıtım alanında tecrübeli ve güvenilir bir kurum belirlemektir. Kurumun belirlenmesindeki kriterlerden birisi de şeffaflık olmalıdır.

Vuslat Derneği 22 yıllık tecrübesi ve bağışçıları ile kurduğu iletişim sayesinde kazandığı güven ile bu bayramda da 3 kıta 20 ülkede kurban kesimi gerçekleştirmektedir. Vuslat, kurban kesim görüntülerini bağışçılarına göndererek şeffaflık ilkesini de sağlamış olur. Afrika kurban hisse bağışı yapmak için derneğin vuslat.org.tr web sitesini ziyaret ederek yahut 0212 659 28 80 numaralı Çağrı Merkezini arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

afrika-kurban-hisse-bagisi-nedir 3

Afrika Kurban Hisse Bağışında Nelere Dikkat Edilmeli?

Afrika’da kurban kestirmek isteyen kişinin bağış yapmadan önce dikkat etmesi gereken belirli hususlar vardır. Bağışçı öncelikle tecrübeli, güvenilir ve çalışma şekli şeffaf olan bir kurum seçmelidir. Bağış yapılacak kurum tercih edildikten sonra bağış sırasında da dikkat edilmelidir.

Bağışın online yapılması halinde kişi, site üzerinden bilgilerini doğru girmeli ve bağış türünü doğru seçmelidir. Banka transferi ile yapılacak bağışlarda da kurum bilgilerinin doğru girildiğine dikkat edilmeli ve açıklama kısmına istenilen bilgiler girilmelidir. Vuslat Derneği, Afrika kurban hisse bağışı yapmak isteyen bağışçılarına web sitesinde (vuslat.org.tr) basit ve kullanışlı arayüzü ile kolaylık sağlamaktadır.

Neden Afrika Kurban Hisse Bağışı?

Kurban ibadeti; Allah’a teslim olmayı, O’na yakınlaşmayı, O’nun verdiği rızka şükretmeyi ve nu rızkı ihtiyaç sahipleri ile paylaşmayı ihtiva eder. Bu bakımdan, bulunduğu bölgede kurban kesebilecek maddi imkana sahip olmayan hayırseverler için Afrika kurban hisse bağışı yapmak, kurban ibadetinin yerine getirilmesi için güzel bir vesiledir.

Afrika kurban bağışı, zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren ihtiyaç sahiplerinin bayramın bereketi ile buluşmasına vesile olmaktadır. Afrika’da kuralık, kıtlık ve iç savaşlar gibi nedenlerle bayramı idrak edemeyen ihtiyaç sahipleri, hayırseverlerin Afrika kurban hisse bağışları ile bayramın sevincine kavuşmaktadır.