İşte İstanbul’a kar yağacak gün

En son yapılan hava durumu tahminlerine göre göre 24 Ocak Çarşamba günü gecesi İstanbul genelinde sıcaklık sıfıra yaklaşacak ve karla karışık yağmur ve kar yağışı görülecek. Özellikle şehrin yüksek kesimlerinin 25 Ocak Perşembe sabahına beyaz örtüyle uyanacağı tahmin ediliyor.

Bu arada il genelinde 24 Ocak Çarşamba günü itibariyle etkili olmaya başlayacak soğuk hava sistemi, Perşembe günü gece saatlerinden itibaren yüksek kesimlerde kar yağışı bırakacak ve yurdun büyük bölümünde etkili olacak. Meteoroloji uzmanları da İstanbul bölgesinde yoğun kar bulutlarının toplandığı belirtiyor.

İstanbul’da kar yağışı beklenirken, meteorolojiden de son dakika uyarısı geldi. Tüm Türkiye’yi etkisi altına alacak soğuk hava dalgası ile yurt genelinde sıcaklık 9-10 derece arasında azalacak. Yer yer kuvvetli sağanak yağış olarak kendini hissettirecek hava durumu rejiminin kar ve karla karışık yağmur olarak da gelebileceği aktarıldı. Uyarılarda vatandaşların tedbirli olmaları istendi.

Kar yağışı beklenen gün

Dünya çapındaki hava durumu otoritelerinin raporlarına göre de 24 Ocak Çarşamba gününden itibaren yurdu ciddi şekilde etkisi altına alacak olması beklenen soğuk hava dalgasının etkisi ilerleyen günlerde de devam edecek.

Özellikle 24 Ocak Çarşamba akşamından itibaren 25 Ocak Perşembe sabahına kadar karla karışık yağmur ve aralıklarla kar yağışı etkili olacak. Özellikle gece saatlerinde hava sıcaklıklarının 0 dereceye kadar düşeceği ve kar yağacağı öngörülüyor. Kar yağışının büyük bir etki ile beraber yüksek kesimleri etkilemesi bekleniyor.

Cuma günü hava biraz ısınacak olsa da hafta sonundan itibaren yağmur yağışlı hava rejimi etkili olacak ve 31 Ocak’a kadar yağmurlu günler devam edecek.