Aziz Babuşcu’nun oğlunun düğünü

Aziz Babuşçu’nun oğlunun düğünü, Sütlüce’deki Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Babuşçu’nun oğlu Yasir ile Şeyma’nın evlendiği düğünde şahitlik makamında Başkan Tayyip Erdoğan yer aldı. Nikahı ise İBB Başkanı Kadir Topbaş kıydı.

Sütlüce’de bulunan Haliç Kongre Merkezi’nde yapılan törenle Aziz ve Gülser Babuşcu’nun oğlu Yasir ile Zülfiye ve Necati Masanoğlu’nun kızı Şeyma dünya evine girdi. Nikahı Topbaş kıydı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın kıydığı nikahta, Başbakan Tayyip Erdoğan, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün ile Şeref Dursun şahit oldu.

Nikahta konuşan Erdoğan, 3 çocuk istediğini söyledi. Erdoğan, “Beklentimiz var; biliyorsunuz en az 3 tane yavru. Fazlası olabilir ama azını istemiyoruz. Rabbimden temennimiz bu.” dedi. Konuşmasının ardından Erdoğan, aile cüzdanını geline verdi.

Nikaha, gelin ve damadın aileleri ve yakınlarının yanı sıra Başbakan Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu, Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu ile Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarı Muammer Güler de katıldı.