İşte CHP’nin Pendik Belediye Başkan adayı

CHP MYK başkan adaylarını belirlemek için toplandı. İlk sızan bilgilere göre Pendik Belediyesi Başkan adayı olarak Tuncer Özyavuz belirlendi.

Tuncer Özyavuz kimdir?

25 yıldır pendikteyim ve avukatlık yapmaktayım.1971 Çorum doğumluyum.

Orta okul dahil olmak üzere hayatım pendikte geçti.1989 pendik lisesi mezunuyum.

Marmara üniversitesi hukuk bölümünden mezun oldum. Aynı üniversiteyi yüksek lisans ve doktora yaptım.Anayasa hukuk uzmanıyım.Marmara Üni öğretim üyesiyim.

Uzun yıllardır pendikte siyasetle uğraşıyorum.

İşçi bir babanın çocuğuyum.Babam tekel sigara fabrikasında çalışıyordu. Pendiğe yerleştik o tarihten beri pendikliyim.Ve pendik sevdalısı bir insan olduğumu gururla söylüyorum.

Evliyim, 2 çocuğum var. Eşim Serpil hanım sigortacı , çocuklarım; oğlum(Ozan) orta sona geçti, kızım (zeynep) bu sene ilkokul 1. sınıfa başlayacak.

15 yıldır siyasetle uğraşıyorum.Üniversiteyi bitirdikten sonra siyasetin içine girdim.Tüm siyasi yaşamım CHP pendikte geçti.Aktif siyasetin içindeyim.İlçe yöneticiliği ,ilçe yönetim kurul üyeliği ,başkan yardımcılığı yaptım. Eğitim komisyonunda hukuk komisyonunda görev yaptım. Partimi ilçe seçim kurulunda temsil ettim.Son 5 yıldırda hem pendikte hemde istanbul büyükşehir belediyesinde meclis üyesi olarak partimi temsil etmeye çalışıyorum. Bu anlamda siyasi deneyimimin yeterli olduğunu düşünüyorum.Pendikte çok siyasi görevde bulundum.Yeni hedef olarakta kendime pendikte belediye başkanlığı öngördüm.Bu sadece kendi başıma verdiğim kararda değil ,bir çok arkadaş bu konuda bizi teşvik ettiler.Hem çalışmalarımızdan dolayı hemde partideki emeğimizden dolayı bu dönem aday olduk.Bu dönemde çalışmalar yapıyoruz kendimizi tanıtmaya çalışıyoruz.Projelerimizi anlatmaya çalışıyoruz.İnsanlara ulaşmaya çalışıyoruz.Sorunlarını anlamaya çalışıyoruz.Dinlemeye çalışıyoruz.Kurduğumuz ekiple 30 mart 2014 yerel seçimlerinde pendikte sosyal demokrat bir belediyenin iktidara geleceğini umuyoruz.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar