Tuzla’ya nasıl gidebilirim?

Tuzla’ya gitmek istiyorsunuz ve nasıl gideceğinizi bilmiyorsunuz, o halde doğru yerdesiniz. Burada, size Tuzla’ya nasıl gideceğinizi anlatıyoruz. Nerede olduğunuz önemli değil, Tuzla’ya gitmenin yollarını anlatıyoruz. Birçok yerden Tuzla’ya nasıl gideceğinizi öğrenebilirsiniz.

Tuzla, İstanbul’un en doğusunda yer alan, Kocaeli ile sınırı olan bir ilçedir. Tuzla’ya gitmek için otobüs ve tren kullanabilirsiniz. Peki şu anda bulunduğunuz yerden Tuzla’ya nasıl gidebilirsiniz. Burada, Tuzla’ya gitmenin yollarını sıralı şekilde verdik.

Marmaray ile Tuzla’ya gidiş

Tuzla’da Marmaray istasyonları bulunur: Aydıntepe, İçmeler ve Tuzla. Bu istasyonları batıdan doğuya doğru sıralı yazdık. Aydıntepe, nerdeyse Pendik sınırındadır. İçmeler ise biraz ileride, Tuzla’nın merkezindedir, hastaneye ve stadyuma yakındır. Tuzla ise Tuzla içindeki son duraktır ve marina ve AVM’ye yakındır. Şu anda bulunduğunuz yerde bir Marmaray istasyonu varsa, trene binin ve Tuzla’ya gidin.

Gebze’den Marmaray ile Tuzla’ya gidebilirsiniz. Kartal, Maltepe, Pendik, Kadıköy ve Üsküdar’dan Marmaray ile Tuzla’ya gidebilirsiniz. Tuzla’da balık yiyin ve eve geri dönün.

Otobüs ile Tuzla’ya gidiş

İETT otobüsü ile Tuzla’ya gidiş

130Ş Şifa Mahallesi – Kadıköy, 130ŞT Şifa Mahallesi – Tavşantepe Metro, 133Ş Çağdaşkent / Şekerpınar Mahallesi – Kartal, 500T Tuzla Şifa Mahallesi – Cevizlibağ ve MR61 Güzelyalı – Tuzla Devlet Hastanesi İETT otobüsleri ile Tuzla’ya gidebilirsiniz.

Kartal’dan Tuzla’ya gitmek için 133Ş, Ümraniye ve Beykoz taraflarından 500T, Pendik’ten 130ŞT, Kadıköy, Maltepe ve Pendik’ten 130Ş kullanabilirsiniz.

Kocaeli Büyükşehir Belediye otobüsü ile Tuzla’ya gidiş

Kocaeli’den Tuzla tarafına giden otobüs: “200 Otogar – Derince – Körfez – Dilovası – Gebze – Pendik – Kartal”.

200 nolu otobüs ile Kocaeli’den Tuzla’ya gidebilirsiniz. Aynı zamanda Gebze, Dilovası, Körfez ve Derince’den de 200 nolu otobüs ile Tuzla’ya gidebilirsiniz.

Minibüs ile Tuzla’ya gidiş

Küçükyalı – Gebze minibüsü ile Tuzla’ya gidilir. Gebze’den kalkan minibüs, Tuzla’dan D-100 otoyolu üzerinden geçer ve Küçükyalı’ya kadar gider.

Bu minibüsü kullanarak, Çayırova ve Şifa Mahallelerinden Tuzla’ya gidebilirsiniz. Aynı zamanda Küçükyalı’dan Pendik’e kadar her yerden bu minibüse binerek Tuzla’ya gidebilirsiniz.