Eski kaleci Volkan Demirel’in Kartal günleri

Fenerbahçe’nin eski kalecisi Volkan Demirel eski bir Kartalsporlu. Liseyi Kartal’da okuyan Volkan Demirel, futbolda hızla yükseldi ve Fenerbahçe’den sonra Milli Takım’ın da birinci kalesi olmayı başardı.

27 Ekim 1981’de Kadıköy’deki Merdivenköy Mahallesi’nde doğan Volkan Demirel kaleciliğe ortaokul takımında başladı. Lise hayatını Kartal Süleyman Demirel Lisesi’nde geçiren Volkan Demirel, Kartal’da Petrol-iş Mahallesi’nde ikamet ediyordu.

Volkan Demirel’in lise yılları

Volkan’ın futbola yakın ilgisi de Kartal’da baş gösterdi. Okul takımından arkadaşlarıyla beraber Kartalspor’a transfer olan Volkan Demirel, Kartalspor’da ki ilk resmi maçına 24 Eylül 2000 yılında Sakaryaspor karşısında çıktı.

Kartalspor’da Servet ve Egemen gibi futbolcularla beraber forma giyen Volkan Demirel, bordo beyaz forma ile toplam 51 maça çıktıktan sonra 2002-2003 sezonunda Fenerbahçe’nin yolunu tuttu.

volkan-demirel-kartal-lise

Volkan Demirel’in Kartalspor’dan Fenerbahçe’ye ne kadar bonservis ile transfer olduğu ile ilgili bilinmeyen bir detay ortaya çıktı. Yıldırım Bosnaspor’da yönetici Ercan Gül bir konuşmasında şunları söyledi:

– Kartalspor’da o zaman kalede Volkan Demirel var. Bir de Egemen (Korkmaz) var. Onları almaya karar verdik. Parayı gazete kağıdına sardık, Kartalspor Kulübü’ne gittik ve başkanla görüştük.

– Başkanla pazarlık yapıyoruz, 200 bin TL istedi. Biz ise 125 bin önerdik. Kendisi oyuncuyu Fenerbahçe’nin de istediğini söyledi. Biz kendisinin fiyat yükseltmeye çalıştığını düşünerek vazgeçtik. Volkan olmayınca otomatikman Egemen’i de alamadık.

Volkan Demirel futbolu ne zaman bıraktı?

Fenerbahçe forması altında beş Süper Lig, iki Türkiye Kupası ve üç Türkiye Süper Kupası şampiyonluğu yaşayan Volkan Demirel, Milli Takım’la 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda yarı final gördü.

2 Eylül 2019’da aktif futbol hayatını sona erdiren Volkan Demirel şu anda Fenerbahçe’de yardımcı antrenör olarak görev yapıyor.