2024 yılbaşı tatili kaç gün?

Yeni yıla sayılı günler kala birçok kişi aynı soruyu sormaya başladı: Yılbaşı tatili kaç gün olacak? Yeni yılın ilk günü bu kez cumartesi gününe denk geliyor. Böylece yılbaşı tatili hafta sonuna denk geliyor.

31 Aralık gecesi 2023 yılının sona ermesiyle 2024 yılına girilecek. 31 Aralık halihazırda pazar gününe geldiği için doğal olarak tatil olacak, ancak 1 Ocak 2024 ise pazartesi gününe denk geldiği için resmi tatil olacak. 31 Aralık’ta pazar günü çalışanlar ise işe gitmeye devam edecekler.

1 Ocak 2024’ün pazartesi gününe denk gelmesiyle, hafta sonu tatili ile yılbaşı bu yıl birbirine giriyor. Böylece yılbaşı tatili hafta sonu ile beraber üç gün oluyor. 31 Aralık 2023’ün pazar gününe denk gelmesi nedeniyle pazar günü işe gidenler için tatil olmayacak. Pazarı pazartesiye bağlayan gece yılbaşına geri sayım yapılacak ve 2024 yılına girilecek.

31 Aralık Pazar gününün gece saatlerinde, 1 Ocak Pazartesi gününe bağlayan gece, yılbaşı kutlamaları yapılacak. Bu yıl, yılbaşında kutlama yasağı olup olmayacağı henüz bilinmiyor.