Ümraniye – Sabiha Gökçen taksi ücreti ne kadar tutar?

İstanbul Ümraniye’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na taksiyle gitmek kaç para tutar? Ümraniye’den Pendik’te konumlu olan Sabiha havalimanına taksiyle gitmek isteyenlerin en çok merak ettiği sorunun yanıtı belli oldu. İşte Ümraniye’den Sabiha Gökçen’e taksiyle gitmenin maliyeti.

Ümraniye’den İETT otobüsü veya metro ile Sabiha Gökçen’e gitmek mümkün, ancak bu makalede taksi ile gitmek isteyenler için fiyat hesabı yapacağız. Ümraniye içinde farklı güzergahları dikkate alarak 2024 taksi ücretlerine göre Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmek için ödenmesi gereken taksi ücretini hesapladık.

Ümraniye ile Sabiha Gökçen arasındaki taksi ücreti belli oldu. Ümraniye’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmek için ödemeniz gereken ücret, taksiye biniş noktasına göre 588 TL ile 764 TL arasında değişiklik gösteriyor. Taksinin tercih edeceği güzergaha göre gidiş ücretleri şöyledir:

Ümraniye’den taksiye binerseniz, taksicinin O-4 otoyolunu kullanması durumunda gidilecek mesafe yaklaşık olarak 32 km’dir. 32 kilometrelik taksi yolculuğunun ücreti 588 TL’dir.

Taksicinin Kuzey Marmara Otoyolunu kullanması durumunda gidilecek mesafe yaklaşık olarak 42 km’dir. 42 kilometrelik taksi yolculuğunun ücreti 764 TL’dir. Ayrıca bu güzergahta gişe ücreti de vardır.

Taksicinin Şile Otoyolunu kullanması durumunda gidilecek mesafe yaklaşık olarak 38 km yol tutar. 38 kilometrelik taksi yolculuğunun ücreti 693 TL’dir.

Ayrıca taksiye binmek yerine metro ile gitmeyi tercih ederseniz, çok daha ucuz bir şekilde ve daha hızlı ulaşabilirsiniz. Eşyanız varsa taksiyle veya otobüsle metroya gidip oradan metro ile gidebilirsiniz. Taksiyle Göztepe metroya gidin ve oradan M4 metrosu ile havalimanına aktarma yapın.