Ümraniye’de yeni doğan bebeklere anlamlı hediye

İstanbul Ümraniye’de 2013 yılından beri Ümraniye’de doğan bebeklere, belediye ekiplerince hazırlanan, bebeklerin el ve ayak izlerinden yapılmış, bir tablo ve yeni doğan bakım paketi hediye ediliyor. Ümraniye Belediyesi tarafından yeni doğan bebekler için “Hoşgeldin Bebek” kampanyası düzenlenmeye devam ediyor.

Ümraniye Belediyesi her yaştan vatandaşı için yaptığı çalışmaların yanında ilçede yeni doğan bebekleri de İlk İz Projesi kapsamında ziyaret ediyor. 3-9 aylık bebekler, Ümraniye Belediyesi ekipleri tarafından Ümraniye İlçe Nüfus Müdürlüğü aracılığıyla tespit edilerek evlerinde ziyaret ediliyor. Ümraniye Belediyesi ekipleri, ‘Hoş Geldin Bebek’ projesi kapsamında yeni bebek heyecanı yaşayan ailelere bebek seti hediye ediliyor.

Hoşgeldin bebek başvuru formu

Ziyaretlerde bebeklerin fotoğrafları çekilip el ve ayak izleri alınarak albüm halinde aileye veriliyor. Ayrıca “Yeni Doğan Bebeklere Hoş Geldin Hediyesi” adı altında verilen albüm aileye takdim ediliyor. Bunların yanında aileye yeni doğan bebeğin ihtiyaçlarını karşılamak üzere ürünlerin bulunduğu bir hediye paketi takdim ediliyor. İlçedeki bebekler Kadın ve Aile Müdürlüğü ekiplerince; adres sıralamalarına göre ziyaret ediliyor.

Ümraniye Belediyesi’nin hoş geldin bebek başvuru formu ise özel olarak bulunmuyor. Yeni doğan bebeğiniz varsa, Ümraniye Belediyesi’ni arayarak Hoş Geldin Bebek ekiplerinin ne zaman ziyaret edeceğini öğrenebilirsiniz ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.