Şile kurban satış ve kesim alanı adresi

İstanbul Şile’de Kurban Satış ve Kesim Alanı vatandaşların hizmetine hazır hale getirildi. 2023 yılı Kurban Bayramının yaklaşmasıyla vatandaşları kurban telaşı sardı. Kurban vecibelerini hijyenik ortamda güvenli bir şekilde yerine getirmek isteyen Şileliler için Şile Belediyesi tarafından her yıl olduğu gibi bu yıl da kurban satış ve kesim alanı hazırlandı.

Alanında uzman kasapların hizmet verdiği, küçükbaş ve büyükbaş hayvan kesim alanlarının ayrı olduğu Şile Belediyesi Kurban Kesim Merkezi bu bayramda da Şileli vatandaşların hizmetinde olacak. Şile Sanayi Bölgesi yakınlarındaki adresinde hizmet veren kurbanlık alanı, kurban devirme hücresi ve ikiz ray sistemi sayesinde 10 dakikada bir kurban kesimi yapılabilecek teknoloji ile donatıldı.

İşinin uzmanı çalışanları ile helal kesime uygun olarak hazırlanan ve hizmete sunulan kurban kesim merkezi bu yıl da TUVTURK arkasında hizmet verecek. Kurban Bayramı boyunca, kesim merkezi, kurbanlık satış alanı, çay ve servis hizmetleri noktaları aktif kalacak olan merkezde Şile Belediyesi ekipleri en iyi hizmeti sunmaya devam edecek.

Şile Kurban Satış ve Kesim Alanına nasıl gidilir

İBB Şile Katı Atık Aktarma Merkezi’nin arkasında yer alan kurbanlık alanına gitmek için kullanmanız gereken güzergahları sizler için hazırladık. Ağva, Kurfalı, Şuayipli, Soğullar, Bozkoca, Karaca, İmrenli, Akçakese veya Kabakoz’dan kurbanlık alanına gitmek isteyenler 139A nolu İETT otobüsüne binip Şile Sanayi durağında inmeli. Aynı otobüsün dönüş güzergahı ise, Şile Sahili ve Merkez, Şile Ömerli Yolu, Ahmetli’den binenler için Şile Sanayi’de inerek ulaşabilirler.

Şile’de kurban kesim alanı

Modern makineler, usta kasaplarla bayram boyunca kesim işlemleri devam edecek. Kurban kesim merkezi devirme hücresi ve ikiz ray sitemi her 10 dakikada bir kurban kesimi yapılacak teknoloji ile donatılarak dizayn edildi. Merkezde kesilecek kurbanlar Belediye ekipleri tarafından poşetlenip hazırlanarak sahiplerine teslim edilecek.

Kurban satış ünitelerinde kurbanlıklar satılmadan önce Şile Belediyesi Veteriner Hekimleri tarafından denetlenirken kurbanlığa uygun olmayan hayvanlar ekipler tarafından (X) işareti ile işaretlenecek. Alanın steril olarak tutulması için belirli aralıklarla dezenfeksiyon işlemleri de yapan ekip, vatandaşlara ve satıcılara yardımcı olmak amacıyla bayram süresince görev yapacak. Veteriner hekimlerin yanı sıra kurban kesiminin dini kurallara uygun ve helal olabilmesi adına ehliyetli kasaplar ve müftülük görevlileri de merkezde bulunacak.

Şile Belediyesi Kurban Kesim Merkezinde kurban kestirmek isteyen vatandaşlar karışıklık olmaması adına Şile Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğünden sıra numaralarını almaları gerekecek. 4447453 nolu telefonu arayarak 330 dahili numarası ile Şile Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğüne ulaşabilirsiniz.